Як влаштувати льох.

Льох - зручне місце для зберігання будь-яких запасів. Підвищений рівень вологості не допустить висихання продуктів, а завжди низькі температури - того, що припаси пропадуть. Сховище може бути будь-якої форми, але от глибина повинна бути велика. При бажанні льох можна зробити і своїми руками.
Вам знадобиться
  • -лопаты;
  • -кирпич;
  • -глина;
  • -щебень;
  • -подпорки для стелі;
  • -обшивка для стен;
  • -цемент;
  • -доски;
  • -утеплитель;
  • -алюминиевая труба.
Інструкція
1
Оберіть місце для льоху. Краще якщо воно буде знаходитися на невеликій височині, тоді відпаде проблема підземних вод. Грунт повинен бути щільним і сухим. Вибирайте місце, звільнене від будівель або грядок.
2
Почніть рити яму. Льох повинен бути глибиною не менше двох метрів, а ось ширина може бути довільна. Коли вириє більше одного метра, починайте зміцнювати стіни. Це можна зробити за допомогою дощок, руберойду або металевих листів.
3
Стіни льоху повинні бути похилими. Це необхідно щоб зменшити осипання ґрунту. Якщо ви побачили, що дно заповнюється водою, припиніть копати. Виберіть для льоху інше місце.
4
Коли ви вирили яму достатньої глибини, Починайте копати убік. Якщо ви вирішили рити великий льох, робіть підпірки з колод або стовпів. Використовуйте дві лопати, багнетною прорубують грунт, совкової збирайте його.
5
На підлогу насипте щебінь. Товщина шару повинна бути мінімум п'ять сантиметрів. Верхній шар зробіть з глини, перемішаної з дрібним щебенем. Стеля теж обмажте глиною, але вже без каменю.
6
Стіни можна залишити земляні. Якщо ви вирішили їх обшити, використовуйте той матеріал, який є під рукою. Прошивка буде обов'язкова, якщо ви копаєте льох в піщаному грунті. Візьміть цегла і зробіть кладку. Стики промазуйте глиною. Якщо ви боїтеся вологості, за цеглиною можна помістити сіно.
7
Стіни можна обшити та іншим матеріалом, наприклад, дошками, руберойдом, обаполком або просто сплетінням товстих гілок. Зміцнюйте матеріал глиною, щоб була можливість винести і просушити оббивку стін. Цю процедуру виконуйте щорічно.
8
Навколо входу в льох зробіть цегляну кладку. Скріпіть її цементом. На землю покладіть кришку. Зробіть її з дощок, оббитих утеплювачем. Зверху цегляної кладки зробіть ще один дах. Її можна виготовити з чого завгодно. Наприклад, дощок, шиферу, бетонної плити.
9
В кожному даху в одному місці зробіть отвір. У нього вставте алюмінієву трубу. Внизу вона не повинна торкатися землі. Встановити її можна на будь-якій відстані, але не впритул. Зверху вона повинна виходити на поверхню і нічим не закриватися. Ця труба буде забезпечувати доступ повітря в льох.
Зверніть увагу
Якщо ви вирішили рити льох під спорудою, прорахуйте, не зрушиться чи фундамент.
Корисна порада
Копати льох краще в літні місяці, коли грунтові води йдуть на глибину.