Як зшити спідницю-балон. Як з спідниці балон зробити просту спідницю.

спідниця- балон виглядає як сложноскроенное виріб завдяки об'ємному подолу і чітко прокладених драпіровкам. Цей ефект досягається за рахунок різного розміру спідниці і підкладки, побудованих за схемою самого звичайного полусолнце.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - циркуль;
  • - ножиці;
  • - тканина;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Зніміть мірки, які знадобляться для побудови викрійки. Обчисліть полуобхват талії, вимірявши її обсяг по самому вузькому місцю і розділивши результат на два. Від лінії талії відміряйте бажану довжину подолу (найчастіше його роблять трохи вище коліна).
2
Обчисліть радіус вирізу для пояса спідниці. Для цього до напівобхвату талії додайте від 0,5 до 1 см на вільну посадку, вийшла цифру помножте на дві третіх і відніміть від результату два.
3
Розрахуйте, яка кількість тканини вам знадобиться. Довжина полотна вийде, якщо до довжини спідниці додати величину радіуса, який ви тільки що знайшли, помножити це число на два і додати сорок. Ширина шматка тканини знаходиться за наступною формулою: довжина спідниці плюс радіус виїмки для пояса плюс п'ять.
4
Побудуйте викрійку. Накресліть квадрат зі стороною, що дорівнює довжині спідниці. У його верхній лівий кут поставте вістря циркуля і окресліть коло з обчисленим в п.2 радіусом. Точку перетину кола з верхньою стороною квадрата перенесіть на 1 см вправо, з лівою стороною - на 2 см вниз.
5
Від отриманих точок по верхньому і боковому краю відкладіть величину, рівну довжині спідниці. З'єднайте кінці відрізків за допомогою циркуля (його ніжку поставте у верхній лівий кут квадрата).
6
Для викрійки зовнішньої частини балона збільшіть довжину подолу на 25 см, для під'юбник - скоротіть на 10 см.
7
Перенесіть обидві викрійки на тканину для спідниці і підкладки і виріжте деталі. Змітайте частини по бічних швах, потім з'єднайте верхню і нижню спідниці по лінії подолу. Після цього прошийте їх по поясу, залишивши кулиску для гумки. Приміряйте балон - якщо спідниця сидить добре, прострочіть всі шви на швейній машинці.
Корисна порада
Можна домогтися ефектного розподілу складок по подолу спідниці, якщо зробити різними не тільки довжину її деталей, але і ширину. Викрійку підкладки зробіть на кілька сантиметрів вже, а при сточуванні на поверхні верхньої спідниці закладіть складки так, щоб її ширина зрівнялася з под'юбніком.