Як плавити віск. гарячий віск можна гріти на водяній бані.

Бджолиний віск - це один з продуктів, вироблених бджолами. Він широко використовується в промисловості, медицині і косметології. Будинки розплавити віск найчастіше потрібно для того, щоб робити домашні свічки, їх можна виплавляти в різних формах, вибрати колір, який вам подобається, додати ароматичне масло.
Вам знадобиться
  • Металева емальований посуд
Інструкція
1
Посудина з воском не можна ставити безпосередньо на вогонь, його, також як і парафін, плавлять на водяній бані. Приготуйте металеву емальований посуд, в яку можна помістити віск. Підійде гуртка або каструля невеликого розміру. Зручні ручки допоможуть зняти віск з вогню в потрібний момент.
2
Поставте посуд з водою, в яку помістіть посудину з воском для водяній лазні, на вогонь. Зручно використовувати газовий пальник, так як після виключення вона відразу перестає гріти, тоді як електрична ще деякий час продовжує нагрівати посуд по інерції.
3
Поки вода гріється, наріжте віск на дрібні шматочки, або ж натріть на тертці. Віск для епіляції може розплавитися і без цього, але матеріал для свічок краще подрібнити. Якщо ви плавите спеціальний косметичний продукт, то йому може вистачити нагрівання навіть менше, ніж на 50 градусів Цельсія, але звичайний натуральний бджолиний віск має температуру плавлення приблизно 62-65 градусів.
4
Коли вода нагріється, можна поміщати посудину з воском на водяну баню. Помішуючи віск, щоб він не пригорає, дочекайтеся, поки він не перетвориться в однорідну масу. Якщо ви робите свічки, то в той час як віск тільки почав плавитися, потрібно засипати фарбувальні речовини. Звичайно як таких добавок використовуються дитячі воскові крейди.
5
Розплавлений віск стає рідким, так що можна переливати його в форму, яку ви заздалегідь заготовили. Коли він застигне, то його обсяг дещо зменшиться порівняно з тим, скільки він займав в рідкому стані, тому застиглий віск дістати з форми нескладно. На всякий випадок можна змастити посудину милом, тоді вийняти віск буде ще простіше.
Корисна порада
Шматочки воску, які ви зберігаєте на майбутнє, потрібно уберігати від пилу і бруду. Помити віск досить важко, а в розплавленому вся грязь буде помітна особливо добре. Завертайте шматочки в поліетилен або зберігайте в закритій герметичній коробці.
Парафін широко застосовується в побуті, медицині і косметології. Такі властивості парафіну, як низька температура плавлення і висока теплоємність, дозволяють проводити з ним різні види лікування, прогрівань, а також доглядати за шкірою. Звичайний парафін, як правило, знаходиться в твердій фазі, тому перед використанням речовина вимагається розплавити.
Вам знадобиться
  • - парафін;
  • - вода;
  • - дві металеві ємності;
  • - електрична (газова) плита.
Інструкція
1
Приготуйте дві металеві ємності підходящого розміру. Це можуть бути металеві каструлі або миски різного об'єму. Розміри ємностей підберіть так, щоб одна з них вільно входила в іншу. Краю меншої ємності або ручки маленької каструлі повинні лежати на колі ємності більшого розміру, днища стикатися не повинні.
2
Залийте у велику ємність приблизно на одну третину води. Зверху встановіть каструлю меншого обсягу. Відкоригуйте рівень води таким чином, щоб днище верхньої ємності було небагато занурене у воду. Тепер можна на час витягти верхню посуд.
3
Помістіть ємність з водою на гарячу електричну або газову плиту і прикрийте її кришкою. Встановіть максимальну потужність пальника, щоб довести воду до кипіння.
4
На аркуші паперу або на старій газеті подрібніть шматки парафіну - так вони швидше розплавляться. Помістіть їх в меншу ємність, щоб речовина займало не більше її половини.
5
Зніміть кришку з кастрблі, в якій вже закипіла вода. Помістіть в неї ємність з парафіном. Відрегулюйте потужність пальника або конфорки, щоб трохи знизити інтенсивність кипіння води. Парафін закрийте кришкою.
6
Дочекайтеся, коли парафін розплавиться, перетворившись в рідку масу. Якщо в цьому є необхідність, додайте ще порцію парафіну, довівши його кількість до необхідного рівня. Після остаточного розплавлювання речовини відключіть плиту і зніміть з неї обидві ємності.
7
Використовуйте приготований парафін за призначенням. При поводженні з розплавленим парафіном будьте обережні, щоб не отримати опіків.