Як скласти кошторис самостійно. Які ОКУМЕНТА потрібні для складання кошторисів.

Уміння складати кошториси може знадобитися не тільки на роботі, але і вдома. Плануючи ремонт, споруду гаража або котеджу, потрібно правильно розрахувати кількість необхідних матеріалів і вартість робіт.
Вам знадобиться
  • програма Microsoft Offise Exсel.
Інструкція
1
Для складання кошторису найкраще скористатися програмою Microsoft Exсel. У неї дуже зручний інтерфейс, який допоможе не просто порахувати загальну суму, але і скласти або відняти певні графи, або замінити одне значення іншим.
2
Щоб зробити таблицю кошторису, наведіть курсор на верхню ліву комірку. Вона позначена в програмі як А1.
3
Затиснувши ліву кнопку комп'ютерної миші, відрахуйте вправо шість стовпців (до комірки F1). Кількість рядків повинна відповідати кількості найменувань, які потрібно врахувати в кошторисі.
4
Тепер пишіть назви стовпців. Перший - номер по порядку. Для його позначення використовуйте символ №. Другий - найменування. Наприклад, при розрахунку ремонту тут повинні бути перераховані будматеріали. Третій - вартість за одиницю товару (ціна за 1 шт.). Четвертий стовпчик - кількість. Умовне позначення цього шпальти - "кол-во". У ньому пишеться цифрами, скільки штук того чи іншого найменування потрібно врахувати.
5
П'ятий стовпчик - загальна вартість. В нього вноситься сума за всі предмети одного найменування. Щоб згодом склалася автоматично загальна вартість за всі найменування, перераховані в кошторисі, Вам потрібно: - лівою кнопкою миші виділити весь стовпець; - натиснути на праву кнопку миші, щоб з'явилася таблиця з діями; - вибрати "Формат ячеек"; - там клікнути на першу закладку "Число"; - вибрати формат "Числовий" або "Грошовий". Тепер, після заповнення всіх комірок, можна буде вирахувати загальну суму. Для цього виділіть весь стовпець і знайдіть у правому верхньому куті позначення? (Сигма). Клікніть на цей значок, щоб скласти всі цифри в потрібному стовпці.
6
Шостий стовпець - "Примітки". Тут пишеться вся додаткова інформація. Де купити необхідні предмети, якого кольору вони будуть, терміни доставки і т.д. Щоб текст відображався правильно, зробіть наступне: - виділіть всі рядки шостого стовпця лівою кнопкою миші; - натисніть на праву кнопку миші, щоб з'явилася таблиця з діями; - виберіть "Формат ячеек"; - клікніть на першу закладку "Число"; - виберіть формат "Текстовий".