Як скласти глосарій. складання глосарію.

Ви пишіть курсову роботу або реферат, і ваш наукові керівник від вас глосарій . Що це таке і як його правильно скласти? Трохи посидючості і уважності - глосарій готовий.
Інструкція
1
Глосарій - це словник певних понять або термінів, об'єднаних загальною специфічної тематікой.Данний термін походить від грецького слова "глоса", що означає мова, мова. У Стародавній Греції глоссами називали незрозумілі слова в текстах, тлумачення яких давалося поруч на полях. Збори глоси надалі стали називати глосарієм.
2
Яке призначення глосарію? Глосарій необхідний для того, що будь-яка людина, що читає вашу роботу, міг без праці для себе знайти пояснення модерних слів і складних термінів, якими так і кишить ваш документ.
3
Як скласти глосарій? Для початку уважно прочитайте і ознайомтеся зі своєю роботою. Напевно, ви зустрінете в ній багато різних термінів, які є по даній теме.После того, як ви визначили найбільш часто зустрічаються терміни, ви повинні скласти з них список. Слова в цьому списку мають бути розташовані в строго алфавітному порядку, так як глосарій являє собою не що інше, як словник спеціалізованих термінов.После цього починається робота по складанню статей глосарію. Стаття глосарію - це визначення терміна. Вона складається з двох частин: 1. точне формулювання терміна в називному відмінку; 2. змістовна частина, об'ємно розкриває сенс даного терміну.
4
При складанні глосарію важливо дотримуватися наступних правил: - прагніть до максимальної точності та достовірності інформації; - намагайтеся вказувати коректні наукові терміни і уникати всякого роду жаргонізмів. У разі вживання такого, давайте йому коротке і зрозуміле пояснення; - викладаючи кілька точок зору в статті з приводу спірного питання, не приймайте ні одну із зазначених позицій. Глосарію - це всього лише констатація наявних фактів; - також не забувайте приводити в приклад контекст, в якому може вживати цей термін; - при бажанні в глосарій можна включити не тільки готельні слова і терміни, а й цілі фрази.