Як відшліфувати камінь. планшайба для шліфування каменю.

Шліфування каменю - це обробка природного матеріалу для додання прекрасного вигляду, рівності поверхні. Дана робота виконується, щоб підкреслити унікальні природні властивості і красу гірської породи. В процесі обробки найчастіше знімається верхній шар матерії (близько 3 мм).
Вам знадобиться
  • Скло, брусок, вода, абразивний порошок, фетр, водостійка наждачний папір, алмазна терка, планшайба.
Інструкція
1
Візьміть скло площею в десять разів більше площі каменю або ж декілька абразивних порошків. Після цього промийте зразок з милом за допомогою щітки і покладіть на паперовий аркуш інструменти. Якщо ви використовуєте велику скляну поверхню, то обробку слід проводити з заміною абразивних порошків, використовуючи спочатку грубозернисті, потім дрібнозернисті.
2
Зробіть кашку з води і порошку. Нанесіть суміш на скловолокно і круговими рухами з невеликим натиском рухайте камінь . Оскільки в міру кругових рухів порошок стирається сам, необхідно періодично додавати нові порції кашки. Якщо ви використовуєте кілька середніх стекол, то кожен етап обробки робіть на різних поверхнях і порошках. Також для шліфування каменю застосовуйте наждачний папір. Водостійку шкурку наклейте гумовим клеєм на брусок і виробляєте обробку. Або використовуйте алмазну тертку. Завдяки алмазної крихті вона добре відшліфує природний матеріал.
3
Проведіть шліфовку на електроточіле. Це абразивний круг або планшайба (диск з металу), яку надягають замість круга. Він обертається у вертикальній або горизонтальній площині. Планшайба може бути з алмазним напиленням і без нього. На круг без алмазного напилення нанесіть абразив (суміш хрому, олова, заліза і т.п.). Такий спосіб не зажадає наявності стекол.
4
Контролюйте гладкість поверхні. Як тільки камінь став рівним, знову промийте його і зніміть бруском фаску по периметру шліфування. Вимийте руки і інструменти. Підкладіть під поверхню зі скла свіжий аркуш паперу і знову повторіть операцію (вже з більш дрібним порошком).
5
Відполіруйте гірський матеріал на фетрі. Він повинен бути змазаний водою з окисом хрому. Чим чистіше проміжні промивання і більше переходів, тим вища якість поверхні.
Корисна порада
Чим більше нерівностей на породі, тим крупніше повинні бути зерна абразивного порошку.