Як відіпрати жевачку. Як видалити жуйку з тонким шаром з джинс.

Жувальна гумка, так популярна завдяки рекламі серед усіх верств населення, може бути ворогом вашого одягу, якщо ви ненароком сядете на неї. Деякі думають, що річ безповоротно зіпсована цим липким шматочком гуми - адже її не виходить легко видалити з тканини, її не беруть порошки. Більш того, після прання в машині ви можете зіткнутися з тим, що жуйка тепер покриває всі виріб тонкими противними нитками. Як же видалити її з одягу?
Вам знадобиться
  • - лід;
  • - спирт або горілка;
  • - папір;
  • - праска;
  • - спеціальний аерозоль;
  • - пластиковий скребок.
Інструкція
1
Досить простий спосіб видалити жуйку з тканини - заморозити її. Покладіть річ з прилип жувальної гумкою в морозильну камеру хвилин на тридцять або прикладіть до жуйку кубик льоду. Під впливом холоду жуйка затвердіє, і вам буде легко її прибрати. Буває так, що і в цьому випадку вона не видаляється. Тоді помістіть забруднене місце під струмінь окропу або дуже гарячої води. Після видалення жуйки на тканині можуть залишитися жирні плями, їх потрібно протерти спиртом або навіть горілкою, щоб знежирити тканину.
2
Другий спосіб використовує не холод, а жар. Накрийте пляму папером, розігрійте праска і прикладіть його до листка паперу. Через якийсь час жуйка відстане від тканини і приклеїться до паперу. Також як і в першому випадку, очистить пляма від жувальної гумки спиртом, а потім виперіть річ, як зазвичай. Цей спосіб підходить не для всякої тканини, тому будьте обережні.
3
Можна спробувати видалити жуйку за допомогою ще однієї. Розжуйте, а потім розімніть в руках нову подушечку жувальної гумки. Потім приліпите її до прилип жуйки, але робіть це акуратно, не приліпивши її знову до тканини. Коли частина старої жуйки прилипне до нової, її необхідно прибрати. Проробляйте цю процедуру, поки вся жувальна гумка НЕ відклеїться від тканини. Це досить виснажливий і довгий спосіб, однак, він дуже дієвий, і до того ж він найбільш щадний для тканини.
4
Можна скористатися спеціальним заморожуючим аерозолем, яким користуються для цих цілей клінінгові компанії, що професійно займаються прибиранням приміщень. Розпорошите аерозоль на пляму з жуйкою, а потім приберіть за допомогою пластикового скребка. Недолік цього методу в тому, що аерозоль може зіпсувати тканину, особливо яскраво забарвлену.
5
Якщо ви не хочете займатися самодіяльністю, особливо, якщо зіпсована одяг дорога, то краще віднесіть її в хімчистку. Там відмінно уміють позбавлятися від подібних плям, і річ вам повернуть в ідеальному стані.