Як відновити слизову шлунка.

Внутрішня поверхня шлунка повністю покрита слизовою оболонкою, яка містить епітеліальні клітини, що виробляють слиз з високим вмістом бікарбонату. Це покриття оберігає шлунок від дії різних кислот і ферментів. Структура і нормальне функціонування слизової може бути порушена в результаті різних хвороб, насамперед, гастриту.
Інструкція
1
Для відновлення слизової шлунка застосовують медикаменти, які усувають фактори, що провокують подальший розвиток і загострення гастриту. Також за допомогою різних медикаментів стимулюють відновлювальні процеси в слизовій шлунка.
2
Поряд з лікуванням хворому прописують дієту, яка виключає жирні, гострі, солоні і смажені продукти. Дієта узгоджується з лікарем і залежить від типу гастриту і рівня кислотності шлункового соку. Також категорично забороняється вживати алкоголь і куріння.
3
Лікарі можуть призначити препарати, які потрібно пити перед їжею, вони виділяють соляну кислоту і речовина пепсин. Деяким хворим можуть вводити соляну кислоту через стравохід за допомогою трубки, тим самим не пошкоджуючи емаль зубів.
4
Лікарське лікування має проводитися паралельно з усуненням причин, що спровокували появу гострого гастриту. Наприклад, для зменшення кислотності в шлунку використовують такі препарати, як "Маалокс" або "Алмагель". Вони мають і захисну функцію. Антациди обволікають внутрішню поверхню шлунка, тим самим перешкоджаючи проникненню кислоти.
5
Існують і гормональні препарати для відновлення слизової оболонки шлунка. Наприклад, "цітотек" знижує секрецію соляної кислоти, тим самим захищаючи шлунок. Але у цього препарату є протипоказання. Його не можна застосовувати при вагітності, так як він може спровокувати передчасні пологи.
6
Також існують і препарати, які спрямовані саме для захисту внутрішньої поверхні шлунка. До таких препаратів належать "Вентер", "Пеп-бісмол". При попаданні в організм вони блокують проникнення соляної кислоти в слизову.
7
Існують і народні методи боротьби з гастритом і відновлення слизової: відвар насіння льону, картопляний сік, збір деревію, звіробою, чистотілу і ромашки (при гастритах з підвищеною кислотністю), капустяний сік, настій кореня петрушки, сік подорожника (при гастритах із зниженою кислотністю).
8
Але головне в лікуванні - це повноцінний відпочинок, прогулянки на свіжому повітрі і прийняття їжі маленькими дозами.