Як знизити частоту відеокарти. пониження частоти відіокарти.

Сучасні відеокарти оснащені потужними процесорами, яким під силу справлятися із самими технологічними відеоіграми. Але бувають ситуації, коли певний період часу комп'ютер може не використовуватися для відеоігор. У цьому випадку відеокарта не навантажується на повну потужність. У таких ситуаціях можна знизити частоту роботи процесора. Тоді буде менше нагріватися відеокарта, тихіше працювати система охолодження і нижче витрата електроенергії.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, утиліта Catalyst Control Center, утиліта RivaTuner, доступ в інтернет
Інструкція
1
Якщо у вас відеокарта ATI Radeon, то для зниження частоти роботи процесора відеокарти підійде фірмова утиліта цієї компанії Catalist Control Center. Вона повинна йти в комплекті з драйверами до відеокарти. Також її можна безкоштовно завантажити з офіційного сайту компанії. Встановіть утиліту на комп'ютер. Після установки обов'язково перезавантажте ПК.
2
Натисніть по порожньому ділянці робочого столу правою кнопкою мишки і у виниклому меню виберіть Catalist Control Center. У наступному вікні відзначте пункт «Додатково» і натисніть «Далі». Зверху в лівому кутку вікна знаходиться стрілочка. Натисніть по ній лівою кнопкою мишки і виберіть пункт ATI Overdrive. У верхній частині вікна ви побачите замочок. Натисніть по ньому лівою кнопкою мишки, щоб розблокувати функції цього меню.
3
Тепер зверніть увагу на напис «Значення тактової частоти». Під нею є повзунок. Для зменшення частоти відеокарти пересуньте його вліво. При пересуванні повзунка ви можете бачити, наскільки МГц ви зменшуєте частоту відеокарти. Після зниження частоти натисніть «Застосувати» і ОК.
4
У разі якщо на вашому комп'ютері встановлена відеокарта компанії nVidia, вам буде потрібно утиліта RivaTuner. Скачайте її з інтернету і встановіть на комп'ютер. Запустіть програму. У вкладці «Головна», куди ви потрапите відразу після запуску, буде назва вашої відеокарти. Поруч з назвою є стрілочка (та, що вказує вправо). Натисніть по цій стрілочки лівою кнопкою мишки.
5
З'являться кілька маленьких іконок. Коли ви направите курсор мишки на іконку, то побачите напис. Виберіть іконку з написом «Низькорівневі системні настройки». У наступному вікні під написом «Частота ядра» буде повзунок. Для зменшення частоти потрібно пересунути повзунок вліво. У цьому вікні також можете спостерігати, наскільки ви знижуєте частоту. Після зниження частоти натисніть «Застосувати» і ОК.