Як вивести кулькові чорнило з паперу. Чим вивести кулькову ручку з паперу.

Вивести кулькові чорнило з паперу можна різними засобами. Але проста канцелярська гумка або лезо бритви для цього не підійдуть. Адже якщо ми намагаємося усунути сліди ручки, значить потрібно зберегти і якість паперу. У цьому допоможуть різні розчини.
Інструкція
1
Найефективнішим засобом проти кулькових чорнила на папері є розчин столового 70% оцту і марганцівки. Також вам знадобиться перекис водню.
2
Спочатку візьміть приблизно тридцять грам оцту і починайте додавати в нього калію перманганат, ретельно перемішуючи. Коли розчин придбає темний насичений фіолетовий колір - він готовий до застосування. З допомогу ватної палички нанесіть його на поверхню чорнила. Слід лише змочити сліди кулькової ручки, але не розтирати їх.
3
Після хвилинного очікування збризніть ватку перекисом водню і акуратно промочите розводи, що залишилися в результаті обробки чорнила розчином. У підсумку всі записи будуть видалені, а папір залишиться цілою і неушкодженою.
4
Якщо потрібно вивести кулькові чорнило з великої ділянки, вам допоможе склад з води, щавлевої і лимонної кислот. Щоб приготувати його, змішайте в 100 мл. води по 10 грам кожної з вказаних кислот. Широкою м'якою кистю нанесіть отриманий розчин на чорнило, потім змочіть звичайною водою і просушіть за допомогою промокашки.
5
Існує ще один цікавий спосіб, який на перший погляд може здатися фантастичним. Але його нерідко використовували в радянські роки для того, щоб виводити чорнило і штампи з документів. Посадіть двох великих тарганів в банку, забезпечивши доступ повітря. Через пару днів, коли вони проголодаются, змастіть контури чорнила тонкою смужкою рідкого меду і підпустив до неї комах. Щоб ті не розбіглися, накрийте скляною колбою. Таргани почнуть активно злизувати мед, а що міститься в їхній слині кислота поступово розчинить чорнило. Вчасно приберіть комах з паперу, щоб вони не з'їли і її.
6
Щоб надійно вивести кулькові чорнило і не пошкодити папір, слід всі засоби дуже акуратно наносити і висушувати. Не допускайте розтирань.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=QBjCQtWAI3M