Як перевірити швидкість з'єднання.

Укладаючи договір з інтернет-провайдером, ви напевно хочете бути впевнені в тому, що реальна швидкість з'єднання буде збігатися з обіцяною в договорі. Переплачувати за послуги не хочеться нікому, саме тому варто навчитися самостійно перевіряти швидкість.
Інструкція
1
В інтернеті є безліч сайтів, за допомогою яких ви можете перевірити швидкість з'єднання в режимі онлайн. Зайдіть, наприклад, на сторінку http://www.speedtest.net/. Або знайдіть за допомогою пошукових систем будь-який інший відповідний вам російський чи зарубіжний сайт, призначений для даної мети.
2
Для перевірки вибирається віддалений сервер, з яким встановлюється з'єднання. В процесі визначається час його відгуку, потім, шляхом пересилання тестових пакетів, перевіряються швидкості обміну інформацією з ним. Залежно від сайту, вам буде запропоновано вибрати сервер для перевірки, або відразу почати тест.
3
У першому випадку, виберіть з наявних варіантів (клацніть мишею в потрібному місці на карті, або натисніть кнопку одного з серверів). Далі, натисніть кнопку з написом «почати тест», або «begin test» (якщо сайт зарубіжний). Якщо серверів на вибір не пропонується, кнопку слід натиснути відразу. Після цього, тест буде зроблений автоматично, а по закінченні перевірки, результати будуть виведені на екран.
4
Після отримання результатів, вам буде запропоновано повторити тест («test again» - для англомовних сайтів). Якщо хочете підтвердити результат і перевірити швидкість з'єднання ще раз - повторіть тест. Найкраще кілька разів проробити це, щоразу обираючи різні сервера, оскільки на швидкість з'єднання впливає безліч чинників. Наприклад, з'єднання з серверами, які перебувають на великих відстанях, як правило, повільніше, ніж з сусідніми. Крім того, існують такі чинники, як завантаженість сервера, локальні пошкодження мережевих кабелів, активність вірусів. І, нарешті, обраний вами сайт може надавати недостовірні відомості, тому, користуйтеся перевіреними сервісами, проводите тест відразу на декількох сайтах і порівнюйте результати.