Як фотографувати ювелірні вироби.

Фотозйомка ювелірних виробів відноситься до розряду предметної, причому, це один з найскладніших її видів. Найважливіше завдання - зробити так, щоб на знімку прикраса виглядало дійсно красивим. Дорогоцінні камені і метали блискучі і гладкі, вони відображають майже весь світ, який на них падає, і це створює безліч проблем при фотографуванні.
Вам знадобиться
  • лампи білого світіння,
  • світлий куб,
  • чорний оксамитовий фон,
  • штатив.
Інструкція
1
Фотозйомка ювелірних виробів багато в чому схожа на фотографування скла і полірованих поверхонь. Потрібно особливим чином встановлювати джерела світла, вибудовувати композицію, якщо потрібно зняти одночасно кілька виробів. Спалах намагайтеся не використовувати. Відбите світло призведе до того, що знімок буде білим, а гра світла на каменях і металах не буде передана.
2
Ювелірні вироби блікуют і відображають все, що знаходиться навколо. Справитися з цими відображеннями - найскладніша частина зйомки. Джерела світла саме тому ніколи не направляють прямо на прикрасу. Якщо зробити так, то абсолютно загубиться текстура матеріалу, і при подальшій обробці зображення виправити його ніяк не вдасться.
3
Намагайтеся зробити так, щоб прикраса була рівномірно освітлено з усіх боків. Якщо фотографія виходить кілька тьмяною, то це не так погано, як якщо б вона вийшла надто яскравою і білою. Тьмяність можна витягнути в графічному редакторі, нерідко фотографи так і роблять.
4
Найкращий варіант освітлення - розсіяне світло. Будь яскраве джерело буде відображатися в ювелірному виробі. Взагалі, проблема віддзеркалень - дуже важливий момент. Щоб не допустити відблисків і віддзеркалень тих предметів, які не повинні потрапляти в кадр, є тільки один спосіб: прибрати їх якомога далі від предмета зйомки. Оточення для виробу повинно бути, по можливості, абсолютно однорідним, а світло - м'яким і розсіяним.
5
Дорогоцінні камені і метали дуже красиво грають зі світлом, що на них потрапляє, тому потрібно домогтися, щоб це було відображено на знімку. Часто для досягнення рівномірного освітлення використовується так званий світловий куб - кубічний каркас, обтягнутий білою тканиною, злегка прозорою. Помістіть прикраса всередину такого куба, а навколо розмістіть лампи білого світіння, це дозволить створити м'яке і рівномірне розсіяне освітлення, яке є першою умовою успішної зйомки прикрас.
6
Щоб підкреслити гру світла, використовуйте чорний фон. Помістивши прикраса на оксамитову поверхню всередині світлого куба, ви досягнете того, що сам виріб буде освітлено однаково з усіх сторін, в той же час, фон не буде відволікати увагу від переливів світла, якими заблищить будь-який ювелірний виріб в таких умовах.
7
На деяких камерах навести різкість за допомогою автофокусу в таких умовах буде досить складно. Відблиски і відбите світло можуть збити електроніку з пантелику, тому професійні фотографи найчастіше є наводяться вручну. Обов'язково використовуйте штатив.