Як роздрукувати файл у форматі книги.

На жаль, у багатьох текстових редакторів не передбачена функція, що дозволяє одним автоматично роздрукувати файл так, щоб сторінки можна було зброшурувати і підшити в книгу. Те проте, зробити це можливо. Розглянемо алгоритм необхідних дій на прикладі одного з найпоширеніших редакторів - MS Word.
Інструкція
1
Відкрийте файл в MS Word 2007 і старше. Далі у вікні програми перейдіть на вкладку «Розмітка сторінки». На панелі інструментів натисніть на кнопку «Орієнтація» і виберіть «Альбомна». Після цього виставите розмір полів, який вам здасться найбільш зручним.
2
В нижньому правому куті розділу «Параметри сторінки» натисніть на маленький значок квадратика з вихідним з нього стрілочкою, щоб відкрити вікно параметрів для сторінок в поточному документі.
3
У вікні «Параметри сторінки» перейдіть на вкладку «Поля», де у випадаючому списку розділу «Сторінки» (приблизно в центрі вікна відкритого вікна) виберіть варіант «2 сторінки на аркуші». Для підтвердження натисніть на кнопку «ОК». Якщо ви все зробили правильно, то ви виявите в два рази більше аркушів в документі, але це будуть не листи, а сторінки вашої майбутньої книжки.
4
Пронумеруйте сторінки в документі. Для цього перейдіть на вкладку «Вставка» в розділі «Колонітітули» на панелі інструментів натисніть на кнопку «Номер сторінки» і виберіть або налаштуйте підходящий для вас варіант нумерації.
5
Тепер переходимо до налаштувань друку, для чого натисніть на кнопку з логотипом MS Office у верхньому лівому куті програми, в меню, наведіть на «Печать», після чого справа виберіть пункт з такою ж назвою. Припустимо, що в документі у вас вийшло 20 сторінок, це значить, що вам для роздруківки буде потрібно 5 аркушів формату A4. Таким чином у вікні налаштувань друку в розділі «Сторінки» виберіть пункт «Номери» і введіть в поле вводу парні сторінки з кінця і непарні сторінки з початку, при цьому чергуйте номера, тобто у вас повинно вийти наступне 20, 1, 18, 3 ...
6
Роздрукуйте ці сторінки, після чого переверніть всю стопку з 5 аркушів по осі довжини листа. Далі в настройках введіть числову послідовність з парних номерів з початку і непарних номерів з кінця, тобто 2,19, 4, 17 ... Роздрукуйте і їх, і книга готова, залишилося тільки скріпити сторінки.