Як порахувати в інженерному калькуляторі.

Існує три види інженерних калькуляторів: з зворотної польської, арифметичної і формульної записом. Бувають і такі калькулятори, які підтримують перемикання методів вводу виразів. Використання кожного з них має свої особливості.
Інструкція
1
Визначте, який метод введення підтримує ваш калькулятор. Якщо на ньому відсутня клавіша зі знаком рівності, але є клавіша зі стрілкою, спрямованої вгору, перед вами - машинка з зворотної польської записом. Наявність клавіші зі знаком рівності говорить про те, що в приладі використовується арифметичний метод введення. Нарешті, якщо індикатор калькулятора, крім сегментних знакомест, має ще й матричні, то апарат розрахований на формульну запис. В останньому випадку, замість знака рівності на відповідній клавіші може бути нанесено слово "EXE" або "Enter".
2
Щоб провести розрахунок на калькуляторі з зворотної польської записом, необхідно спочатку визначити черговість виконання дій. Робиться це за загальноприйнятими математичним правілам.Действія з двома операндами виконуйте наступним чином. Введіть перший операнд. Натисніть кнопку зі стрілкою вгору, щоб перенести його на один регістр стека вгору. Введіть другий операнд, і лише після цього натисніть на клавішу математичної дії. На індикаторі відобразиться результат вичісленія.Для виконання дії з одним операндом просто введіть його, а потім натисніть на відповідну цій дії кнопку.
3
На калькуляторі з арифметичної записом дії з двома операндами виконуйте так само, як на звичайному калькуляторі. Дії ж з одним операндом виконуйте так само, як на машинці з зворотної польської запісью.Еслі на клавіатурі присутні клавіші з дужками, необхідність у визначенні черговості обчислень відсутній. Слід, однак, не допускати перевищення рівня вкладеності дужок, зазначеного в інструкції. За відсутності інструкції визначити цей рівень можна дослідним шляхом, натиснувши клавішу з відкриває дужкою кілька разів і зазначивши, після якого по рахунку натискання виникло повідомлення про помилку.
4
В калькулятор з формульної записом вираз вводять так само, як воно записується на папері. Якщо поле вводу однорядкове, формули, що містять дроби, перетворюють в «одноповерхові» за допомогою дужок і знака ділення. При необхідності, введене вираз можна відкоригувати, користуючись клавішами з горизонтальними стрілками, а також кнопками "Insert", "Backspace" і "Delete" (на різних калькуляторах їх назви можуть змінюватися). Потім натискають клавішу "EXE" або "Enter" і отримують результат. Якщо цей результат потрібно помістити в наступну формулу, користуються клавішею "ANS".
5
У багатьох калькуляторах деякі з клавіш здатні виконувати більше однієї функції. Просте натиснення клавіші відповідає виконанню тієї операції, назва якої зазначено прямо на ній. Інші операції позначені поруч з кнопкою тим чи іншим кольором. Щоб змусити калькулятор виконати таку функцію, слід спочатку натиснути реєстрову клавішу, що має той же колір (вона може називатися "F", "2ndF", "S"), а потім - кнопку, поряд з якою вказана потрібна вам операція.