Як прати колготки.

Як кажуть французи, колготки - це обличчя жінки. Вони вимагають не менш ретельного підбору, догляду і уваги, ніж косметика, яку дама накладає на очі, вилиці і губи. При цьому не кожна жінка знає, як прати колготки так, щоб на них не утворилося розлучень, затягувань і зберігся товарний вигляд.
Інструкція
1
Матеріал, з якого робляться колготки, дуже тонкий і ніжний, тому періть їх акуратно і м'яко. Краще використовувати ручне прання без механічних рухів, м'яко масажуючи тканину пальцями.
2
Можна колготки прати і в машинці, але в режимі делікатного прання, в спеціальному мішечку-сіточці для нижньої білизни (щоб їх не накрутило на барабан або вони не потрапили в слив). Слідкуйте, щоб в мішечок разом з колготками ви випадково не поклали білизна з гачками, липучками і чіпляються елементами.
3
Для відпирання навіть самої в'ївся бруду з колготок достатньо їх промити в трохи теплій воді за допомогою мила і гарненько сполоснути. Не використовуйте лужні миючі засоби.
4
Після прання відіжміть колготки, зібравши їх в кулак і щільно стиснувши, що не викручуючи. Гарненько розправте колготки, але не витягайте і повісьте сохнути на повітрі. Ні в якому разі не вішайте колготки на батарею і не сушіть їх за допомогою фена - вони можуть оплавитися.
5
Якщо до складу колготок входить шерсть або їх щільність перевищує 100 ден, такий виріб рекомендується прати тільки в холодній воді.
6
Якщо ви виявили на висохлих колготках розводи від мила, замочіть їх у прохолодній воді на 30 хвилин, потім ретельно прополощіть. Якщо це хімічні розводи від порошку з відбілювачем, такі колготки врятувати, на жаль, не вдасться.
Зверніть увагу
Щоб колготки прослужили довше, перед носінням їх можна помістити на ніч в морозильну камеру, а також у вологому вигляді, після прання, скропити лагом для волосся по всій довжині.
Корисна порада
Не використовуйте ніякі відбілюючі засоби для прання тонких колготок. Використовуйте тільки спеціальні «м'які» або дитячі порошки, зроблені з стружок мила, або просто туалетне мило. Класичний пральний порошок містить в складі осветлители і отбелівателі.Не пересипайте миючого засобу, висока концентрація порошку також може заподіяти шкоду тонким колготкам. Ніколи не сушіть колготи та інше нижню білизну в сушильній або пральній машині з функцією сушки.
Один час спостерігалася дуже неприємна для чоловічої частини населення тенденція - дівчата і жінки практично всі поголовно почали носити брюки і позбавили сильна стать можливості милуватися красивими жіночими ніжками. Але цю ситуацію переломили хитрі виробники жіночих колготок, які перетворили їх на модне і стильне доповнення до будь-якого плаття або спідниці. Тому в гардеробі кожної модниці можна побачити безліч колготок, і вартість їх досить висока, щоб питання про прання став досить актуальним.
Інструкція
1
Колготки виготовляють з різних матеріалів, навіть із вовняною ниткою. Тому перед пранням уважно вивчіть інструкцію на упаковці або ярличок, який пришитий ззаду. На них будуть намальовані логотипи, які позначають рекомендовані способи та режими прання. Стираючи відповідно до рекомендацій, ви будете мати гарантію того, що вони не втратять свій товарний вигляд.
2
Прати колготки слід після кожної шкарпетки. Будь-які колготки вимагають особливого, дбайливого ставлення при пранні. Якщо ви зібралися прати їх руками, то обов'язково зніміть з них всі прикраси, щоб уникнути затягувань і не порвати ніжну тканину.
3
Для прання вручну використовуйте теплу мильну воду або спеціальні м'які миючі засоби для делікатних тканин. Якщо колготи шерстяні або дуже щільні - більше 100 den, то періть їх тільки в холодній воді. Не використовуйте миючі склади, що містять луг. Використання різних відбілювачів також виключено. Терти їх не треба - достатньо кілька разів проробити стискають руху і потім прополоскати колготки в проточній воді.
4
Якщо ви хочете випрати їх у пральній машині, то використовуйте щадний режим прання і спеціальні порошки для прання вовняних виробів або делікатних тканин. Колготки попередньо слід помістити в спеціальні сітчасті мішечки. Якщо таких мішечків немає, то підійдуть щільні шкарпетки чи гольфи. Просто складіть колготки грудочкою і покладіть усередину. В гольфах можна випрати і пару колготок, перев'язавши гольф між ними і зав'язавши його на кінці, щоб під час прання колготки не випали.
5
Вичавлювати після ручного прання колготки треба дуже акуратно, не прагнучи видавити з них всю воду. Сушити їх краще в розправленому вигляді на рушник або в підвішеному стані на відкритому повітрі, але далеко від сонячних променів. Навіть якщо ви дуже поспішаєте, не можна сушити колготи на батареї опалення або феном.