Як порахувати кубічний корінь. Корінь кубічний калькулятор.

У технічних розрахунках і при вирішенні багатьох завдань іноді потрібно порахувати кубічний корінь , тобто знайти таке число, куб якого дорівнює вихідному. Для підрахунку значення кубічного кореня достатньо інженерного калькулятора. Однак навіть на такому калькуляторі немає спеціальної клавіші для обчислення кубічного кореня. Але використовуючи деякі нехитрі прийоми, можна обійтися і без такої кнопки.
Вам знадобиться
  • інженерний калькулятор або комп'ютер
Інструкція
1
Щоб порахувати кубічний корінь знайдіть таке число, яке при зведенні в третю ступінь буде дорівнює даному. Тобто, наприклад, якщо х - вихідне число, а у - кубічний корінь з цього числа, то повинно виконуватися рівність: у? = Х
2
Для того щоб знайти кубічний корінь з допомогою калькулятора, візьміть інженерний калькулятор і наберіть на ньому вихідне число. Потім, натисніть на кнопку зведення в ступінь. Тепер введіть значення показника ступеня. В даному випадку він (теоретично) повинен дорівнювати 1/3. Але, так як використання звичайних дробів навіть на інженерному калькуляторі скрутно, то наберіть округлене значення числа 1/3, тобто: 0,33. Потім натисніть на кнопку «=». На індикаторі калькулятора з'явиться шукане значення. Щоб отримати більш точне значення, набирайте не дві трійки, а більше, наприклад, +0,333333333333.
3
Щоб порахувати кубічний корінь на комп'ютері, запустіть програму «калькулятор». Якщо відповідного значка немає на робочому столі, виконайте наступне: - натисніть кнопку «Пуск»; - виберіть пункт меню «Виконати»; - введіть в віконці, що з'явилося рядок «calc» .Якщо що з'явився на робочому столі калькулятор має звичайний вигляд (що нагадує «бухгалтерський калькулятор »), то переведіть його в режим виконання інженер розрахунків. Для цього, виберіть рядок «Вид» і вкажіть пункт «Інженерний» .Тепер введіть то число, з якого потрібно витягти кубічний корінь. Потім натисніть на калькуляторі кнопку «x ^ y». Далі наберіть показник ступеня, наприклад, 0,33. Для отримання більш точного результату, можна набрати більш довге значення показника ступеня, наприклад, 0,333333333333. Щоб отримати точний результат, введіть показник ступеня «1/3» в дужках. Тобто натисніть послідовно клавіші «(1/3)».
4
Розрахунок в програмі Excel. Запустіть саму програму, натисніть кнопку «=» і виберіть функцію «СТУПІНЬ». Потім введіть то число, з якого потрібно витягти корінь третього ступеня. Після чого, в наступному рядку з'явився віконця наберіть дріб «1/3» і натисніть кнопку «Ок».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8v3qdA0aHmg