Як порахувати молярну масу.

Щоб підрахувати молярну масу речовини, визначте його хімічну формулу. За допомогою таблиці Менделєєва знайдіть атомну масу кожного з речовин, що входять до складу молекули досліджуваної речовини, а потім знайдіть їх суму, це і буде значення молярної маси речовини. Якщо відома маса однієї молекули, помножте її на число Авогадро. Молярну масу газу можна знайти через рівняння Клапейрона-Менделєєва.
Вам знадобиться
  • Для проведення вимірювань та розрахунків візьміть таблицю Менделєєва, ваги, манометр термометр.
Інструкція
1
Знаходження молярної маси речовини за його хімічною формулою Визначте хімічну формулу досліджуваної речовини. За допомогою таблиці Менделєєва знайдіть атомну масу кожного елемента, що входить в молекулу речовини. Якщо однакових атомів кілька, то помножте атомну масу цього елемента на число атомів. Отримані значення складіть і в результаті отримаєте молярну масу в грамах на моль. Якщо речовина просте, то просто знайдіть його атомну масу в таблиці Менделєєва, вона дорівнюватиме його молярної маси.
2
Визначення молярної маси речовини за масою молекули Якщо відома маса однієї молекули в грамах, помножте її на число Авогадро 6,022 • 10 ^ (23), яке дорівнює кількості молекул в одному молі речовини. Результатом буде молярна маса речовини в грамах на моль. Знайшовши її в таблиці Менделєєва, при необхідності визначте сама речовина, якщо воно просте (складається з одноатомної молекули).
3
Визначення молярної маси газу Візьміть посудину відомого об'єму і запустите в нього деяку масу газу. Для цього спочатку відкачати газ з нього, і зважте, а потім закачайте газ, і знову зважте. Після цього виміряйте тиск газу в паскалях за допомогою манометра і його температуру в кельвінах термометром. Щоб градуси Цельсія перевести в Кельвіном, додайте до них 273. Для того щоб знайти молярну масу, перетворивши рівняння Клапейрона-Менделєєва, візьміть значення маси газу в грамах, помножте його на температуру і число 8,31, яке є універсальною газовою сталою. Вийшло число послідовно поділіть на тиск і об'єм в кубічних метрах (M = m • 8,31 • T/(P • V)). Результатом буде молярна маса газу в грамах на моль.