Як дізнатися потужність струму. Як розрахувати електричну потужність.

Щоб визначити потужність струму, візьміть амперметр і вольтметр, приєднаєте до апарату-споживачеві, потужність якого вимірюється, і, знявши показання, розрахуйте її числове значення. У тому випадку, коли заздалегідь відомо опір провідника, можна виміряти тільки силу струму або напругу і порахувати потужність струму. Її також можна дізнатися прямим виміром.
Вам знадобиться
  • Для проведення вимірювань візьміть амперметр, вольтметр, ватметр, омметр.
Інструкція
1
Пряме вимірювання потужності струму Візьміть ватметр, приєднаєте його до споживача, на якому необхідно виміряти потужність. Підключіть його клеми до місць виведення споживача в мережу. На шкалі аналогового або екрані цифрового ваттметра відобразиться потужність даного споживача. В залежності від налаштувань приладу значення потужності можна буде отримати у ВАТ, кіловатах, міліватах і т.д.
2
Зміна потужності за допомогою вольтметра і амперметра Зберіть ланцюг, включивши в неї споживача електричного струму і амперметр. Вольтметр приєднаєте паралельно споживачеві. Вимірювальні прилади підключайте, дотримуючись полярності, якщо струм постійний. Пустіть електричний струм, підключивши джерело, і зніміть показання приладів з амперметра значення сили струму в амперах, а з вольтметра значення напруги в вольтах. Помножте значення сили струму на напругу P = U • I. Результатом буде потужність споживача у ВАТ.
3
Визначення потужності струму при відомому опорі споживача Якщо опір споживача відомо (знайдіть його значення на корпусі або виміряйте омметром), і він розрахований на відоме напруга, то його номінальну потужність можна знайти, звівши це напруга в квадрат і поділивши на значення опору (P = U?/R). Наприклад, у лампочки з опором 484 Ома і при номінальній напрузі 220 В, потужність буде рівна 100 Вт. Якщо напруга джерела струму не відомо, включіть послідовно в ланцюг споживача амперметр. Виміряйте з його допомогою силу струму, що йде через споживач. Для розрахунку потужності зведіть силу струму в квадрат і помножте на значення опору (P = I? • R). Якщо сила струму виміряна в амперах, а опір в Омах, то значення потужності буде отримано у ВАТ.