Як поліпшити прийом fm. антена для якісного прийому fm діапазону.

УКВ ЧМ радіомовлення забезпечує значно вищу якість, ніж традиційне мовлення на низькочастотних діапазонах з використанням амплітудної модуляції. Однак діапазон частот, в якому працюють FM-радіостанції, забезпечує порівняно малий радіус впевненого прийому , на кордоні якого його якість різко падає.
Вам знадобиться
  • - шматок дроту довжиною в кілька метрів;
  • - штекер;
  • - металевий затиск для штор;
  • - паяльник, припой і нейтральний флюс;
  • - конвертер OIRT-CCIR;
  • - антенний підсилювач або активна антена.
Інструкція
1
У деяких випадках нестійкий прийом в діапазоні УКХ обумовлений низькою чутливістю приймача або магнітоли. Слід зазначити, що будь-якої залежності цього параметра апарату від його ціни, не існує. Спробуйте взяти одну і ту ж станцію в одному і тому ж приміщенні декількома приймачами - той з них, який забезпечить найбільш впевнений прийом, і є самий чутливий з них.
2
Побічно визначити посередню якість радиотракта у приймача можна по наявності у нього антенного гнізда, незважаючи на те, що у нього є телескопічна антена. Якщо таке гніздо є, виробник міг його додати саме для того, щоб компенсувати низьку чутливість.
3
Зовнішня антена являє собою шматок дроту довжиною в кілька метрів. Його слід повністю розмотати. До одного з кінців проводу припаяйте або штекер, тип якого відповідає виду гнізда у приймача, або металевий затиск для штор, що надягає на телескопічну антену. Щоб таку антену не треба було постачати грозозахистом, ні в якому разі не робіть її зовнішньої.
4
Іноді поліпшити якість прийому в FM-діапазоні допомагає наступне пристосування. Намотайте прямо поверх оболонки коаксіального кабелю, що йде до вашого телевізора, близько 20 витків ізольованого проводу. Один з його кінців з'єднайте з приймачем способом, зазначеним вище.
5
Кишенькові плеєри, мобільні телефони використовують в якості антени при прийомі FM-радіостанцій провід навушників або гарнітури. Поміняйте цей аксесуар на інший, що має більш довгий дріт, або самостійно наростите його, якщо вмієте це робити. Якість прийому і кількість прийнятих радіостанцій значно зростуть.
6
Нерідко навіть у центрі міста приймач приймає дуже мало радіостанцій тільки тому, що він розрахований на діапазон УКВ-1 (65 - 74 МГц), в той час, як більшість станцій сьогодні працює в діапазоні УКХ-2 (88 - 108 МГц). Перебудова апарату з одного діапазону на інший - дуже копітка операція, тому братися за неї слід тільки в тому випадку, якщо у вас є необхідний для цього досвід. При відсутності ж такого досвіду допоможе спеціальна приставка - конвертер CCIR-OIRT. Цей прилад є у продажу на радіоринках.
7
Поліпшити якість прийому в FM-діапазоні в автомагнітоли можна за допомогою антенного підсилювача або активною антени. При виборі цього пристрою слід пам'ятати, що нерідко під виглядом таких підсилювачів продаються «пустушки», в корпусах яких немає нічого, крім резистора і світлодіода. Тому купувати їх слід лише у фірмових магазинах.
8
Деяким подобається користуватися автомагнитолой будинку, підключивши її до блоку живлення і колонок. Існує помилкова думка, що в цьому випадку вона буде добре працювати і без антени. Але, приєднавши до магнітоли навіть вельми коротку антену, кожен може переконатися в зворотному.