Як зберегти ялинку свіжою.

Вибір і прикрашання ялинки - традиція самого чудового свята - Нового року. Усім хочеться якомога довше зберегти зелену красуню, що тішить погляди блиском мішури і запахом хвої. Щоб ошатне деревце мало первозданний вигляд до старого Нового року, необхідно дотримуватися кількох простих правил.
Інструкція
1
При покупці ялинки зверніть увагу на її ствол. Він повинен бути товстим і покритий голками, як гілки. Гілки повинні бути частими, легко гнутися, а не ламатися. Голочки повинні бути темно-зеленими, чи не жовтуватими і не коричневими. Щоб не пошкодити дерево при транспортуванні, гілки потрібно притиснути до стовбура і зав'язати мотузкою.
2
Не слід відразу заносити ялинку в будинок, хай вона трохи акліматизується, постоїть у під'їзді чи на балконі. Лісова красуня, яка звикла до зими, буде незатишно відчувати себе біля батареї центрального опалення. У теплому місці ялинка швидко полисеет.
3
Якщо ви не плануєте ставити ялинку протягом декількох днів, залиште її на балконі, попередньо загорнувши в папір. Як тільки прийде час наряджати її, занесіть додому, але не розгортайте відразу, дайте дереву поступово звикнути до тепла.
4
Пред тим, як наряджати ялинку, постукайте їй об підлогу, щоб обсипалися омертвілі голки. Після цього повідрубуйте нижні гілки і обновіть нижній зріз стовбура. Помістіть дерево в ємність з піском, додайте в нього воду. Слідкуйте за тим, щоб пісок весь час залишався вологим. Це допоможе зберегти свіжий вигляд ялинки. Можна поставити ялинку в каструлю або відро з водою або замотати стовбур декількома шарами тканини, а краще марлі. Її також необхідно постійно змочувати.
5
Щоб ялинка довше збереглася, необхідно забезпечити їй ефективне харчування. Для цього зніміть кору на кілька сантиметрів знизу стовбура і зробіть косий зріз. Рівень піску або води повинен бути вище «голого» стовбура.
6
Продовжити життя ялинці можна, додавши у воду, де вона стоїть гліцерину (1 столову ложку на 5 літрів води). Щоб голки не обсипалися, можна додати у воду столову ложку цукру і трохи кухонної солі. Допоможе зберегти красу дерева таблетка аспірину, розведена у воді. Аспірин, будучи антисептиком, не дасть бактеріям руйнувати стовбур. Щоб ялинова хвоя завжди виглядала свіжою, рекомендується періодично обприскувати її з пульверизатора.