Як підсилити гучність мікрофону.

Якщо підключити динамічний мікрофон, призначений для караоке, до мікрофонного входу звукової карти, рівень сигналу виявиться дуже малим. Нескладна переробка мікрофона дозволить, зберігши зовнішній вигляд приладу незмінним, зробити його сумісним зі звуковою картою.
Вам знадобиться
  • - електретний мікрофонний капсуль на напругу 1,5 В;
  • - мультиметр;
  • - металеве кільце;
  • - ізолента;
  • - клей;
  • - штекер для навушників на 3,5 міліметра;
  • - паяльник, нейтральний флюс і припій.
Інструкція
1
Електретний мікрофонний капсуль вийміть з несправною гарнітури "hands-free" - саме там вони найчастіше трапляються розрахованими на напругу 1,5, а не 3 В. Трехвольтовие капсулі при роботі зі звуковою картою забезпечують майже настільки ж тихе звучання, як і динамічні мікрофони, тому їх використання слід уникати.
2
Визначте полярність мікрофонного капсуля. Якщо не вказано прямо на ньому, знайдіть тонку металеву смужку, що сполучає один з висновків з корпусом - він і є мінусовій. При відсутності такої смужки визначити, який з висновків з'єднаний з корпусом, можна мультиметром, що працює в режимі омметра.
3
Скрутіть з динамічного мікрофона кожух. Акуратно відклейте динамічний мікрофонний капсуль і відпаяти його. Збережіть цей капсуль на випадок необхідності переробки мікрофона назад в призначений для караоке.
4
За допомогою мультиметра, що працює в режимі омметра, визначте, який із двох проводів, які йшли до динамічного капсюлю, підключений до контакту штекера, розташованому ближче всього до кабелю. Його з'єднайте з мінусовим контактом електретного капсуля. Що залишився провід підключіть до плюсового висновку.
5
Переведіть вимикач на корпусі мікрофона у включений стан. Замотайте його ізоляційною стрічкою, щоб перевести у вимкнений стан його стало неможливо. Справа в тому, що було в положенні даний вимикач замикає вихід накоротко, що може призвести до виходу деяких звукових карт з ладу.
6
Підключіть мікрофон до комп'ютера, переконайтеся, що мікрофонний вхід у програмному мікшері включений, а регулятор підсилення не знаходиться на нулі. Вимовте що-небудь в електретний капсуль. Якщо звуку немає, значить, відсутній контакт або капсуль підключений в неправильній полярності. Якщо звук тихий, використаний трехвольтовий капсуль, і його доведеться замінити на інший (перед будь перепайкой мікрофон необхідно відключити від комп'ютера). Якщо звук голосний, а при піднесенні мікрофона до колонок виникає самозбудження - все зроблено правильно.
7
Якщо тепер знову навернути на мікрофон кожух, він може повести за собою проводи, перекрутити їх і обірвати. Щоб цього не сталося, електретний капсуль приклейте аналогічно тому, як раніше був приклеєний динамічний. Всі проводи, здатні стикнутися з різьбленням і намотатися на неї, захистіть ізоляційною стрічкою. Лише потім встановіть кожух на место.В випадку, якщо висота електретного мікрофона перевищує висоту динамічного, щоб він помістився в кожусі, перед його навертання надіньте на різьблення на корпусі мікрофона металеве кільце необхідних діаметру і товщини.
8
Підключати мікрофон, забезпечений 6,3-міліметровим штекером, до звукової карти через перехідник незручно. Краще відразу замінити його 3,5-міліметровим. У нього контакт, що знаходиться найближче до кабелю, з'єднайте з середнім контактом і з мінусовим висновком електретного капсуля, а контакт, найбільш віддалений від кабелю - з плюсовим.
9
З караоке-плеєром перероблений мікрофон працювати не буде. Щоб його можна було знову використовувати спільно з таким плеєром, капсуль замініть назад на динамічний без дотримання полярності, штекер - на 6,3-міліметровий, а ізоляційну стрічку, що закриває вимикач, видаліть.