Як з'єднати телефонний кабель. відновити телефонний дріт.

Необхідність у зрощуванні телефонного кабелю виникає при його обриві (наприклад, в ході ремонту квартири), а також у разі, якщо телефонну розетку переставляють в інше місце, а кабель необхідно подовжити. Уміти виконувати цю операцію повинен кожен домашній майстер.
Вам знадобиться
  • - кусачки;
  • - гумові рукавички;
  • - ізолента.
Інструкція
1
Зніміть трубку на тому паралельному телефоні, який незважаючи на обрив кабелю залишився підключеним до мережі. Це запобіжить удар напругою сигналу виклику, яке може з'явитися на лінії у разі надходження вхідного дзвінка. Якщо у вас всього один апарат, або обрив стався в такому місці, що відключилися всі телефони в квартирі, працювати доведеться в гумових рукавичках.
2
Знайдіть місце пошкодження кабелю. Якщо візуально знайти його неможливо, скористайтеся безконтактним індуктивним шукачем пошкоджень. Цей прилад можна на час позичити у телефоніста. При відсутності такої можливості відрізок кабелю, місце обриву якого невідоме, простіше і швидше замінити цілком.
3
Для зрощування двухпроводного плоского кабелю старої конструкції з кожної зі сторін роздвоївся «локшину» уздовж кусачками таким чином, щоб лінія розрізу йшла точно посередині. Кінці акуратно зачистите. Пам'ятайте, що ізоляція у «локшини» зроблена не з ПВХ, а з поліетилену, тому при зачистці точно розрахуйте зусилля, щоб зняти тільки ізоляцію, не пошкодивши при цьому жилу.
4
Один з дротів одного кінця кабелю з'єднайте з будь-яким з проводів іншого кінця. Дотримання полярності при цьому необов'язково. Те ж зробіть і з рештою поєднанням проводів. Ретельно ізолюйте місця з'єднань один від одного. Потім переконайтеся, що ті телефонні апарати, які після обриву перестали працювати, знову запрацювали.
5
Телефонні кабелі нової конструкції мають зовнішню оболонку, всередині якої прокладені в один ряд два або чотири багатожильних провідника, кожен з яких має власну кольорову ізоляцію. Зовнішня оболонка легко знімається майже без ризику пошкодження ізоляції провідників.
6
Якщо кабель двухпроводной, порядок його зрощування такий же, як для «локшини». Чьотирьох же кабель, який зустрічається значно частіше, ремонтуйте наступним чином: крайні проводи в ряду нікуди не підключайте і навіть не зачищайте, оскільки вони не задіяні, а дроти, що знаходяться в середині, зростися способом, описаним вище.
7
Якщо до лінії підключений спеціальний телефонний апарат, розрахований на роботу одночасно з двома лініями (вони зустрічаються, хоч і рідко, в офісах), крайні проводи можуть також виявитися задіяними. Таку лінію зрощуються, просто поєднуючи між собою провідники одного і того ж кольору.
8
Закінчивши роботу і переконавшись в тому, що всі телефони знову з'єднані з лінією, покладіть трубку на тому апараті, з якого ви її знімали перед початком роботи.