Як відрізнити сосну від ялини.

У багатьох будівельників і ремонтників, а також у простих обивателів, з нетерпінням очікують настання Нового Року, часто виникає питання - як відрізнити сосну від ялини? Ці два дерева вкрай схожі один на одного і багато людей їх просто плутають.
Вам знадобиться
  • - Ялина і сосна (для порівняння)
Інструкція
1
Якщо ви хочете відрізнити Целікова сосну від целиковой їли, то на самому початку подивіться на голки на їхніх гілках. Перша відмінність їли від сосни полягає в довжині і будові їх голок. Голки сосни длиннее, крім того, вони, як правило, зібрані по дві разом, тоді як голки їли коротше і розташовані стрункими рядами по всій гілці.
2
Далі, зверніть увагу на шишки. Шишки, що розташовуються на гілках сосни, є більш твердими, притому їх реальний розмір можна назвати невеликим. Шишки ялини набагато більший і м'якше.
3
Наступним етапом уважно вивчіть крону кожного дерева. Сосна має крону на самій верхівці, в рідкісних випадках на середині ствола, а ялина - великі гілки протягом усього стовбура, що зменшуються до вгорі, що надає їй схожість з конусом.
4
Якщо ж сосна і ялина представлені у вигляді будівельного матеріалу або пиломатеріалу, то проаналізуйте колір деревини. Деревина сосни має легкий рожевий відтінок, тоді як деревина їли є білою, але при цьому більш темною і насиченою. Сучки зустрічаються більш часто на поверхні їли, а от соснове дерево визнається більш смолистим. Але при цьому запах ялинової смоли більш терпкий.
Зверніть увагу
Якщо ви використовуєте даний матеріал при будівництві або ремонті, то вам варто дуже чітко ідентифікувати те, що знаходиться перед вами - ялина або сосна. Незважаючи на те, що і ялина і сосна відносяться до сімейства соснових, вони мають різні характеристики і використовуються кожна по-своєму.
Корисна порада
Для того, щоб відрізнити сосну від ялини, можна оцінити ступінь рихлості деревини на місці зрубу або спилювання. Деревина ялини більш рихла, а річні кільця розрізняються недостатньо чітко. Сосна ж, навпаки, має тверду деревну поверхню і чітко виражені кільця, що вказують на вік дерева. За даними ознаками буде легко відрізнити свежеспіленний дерево.