Як дізнатися вік дерева.

При дослідженнях лісу регулярно виникає необхідність визначити вік того чи іншого дерева. Це часом буває необхідно і на дачній ділянці, коли вирішується питання, потрібно вирубувати те чи інше дерево чи ні. Столітній дуб може стати гордістю вашої ділянки, та й усього селища теж. Крім того, садівникові буває необхідно знати вік дерева, щоб вчасно зробити щеплення або взяти прищеплювальний матеріал.
Вам знадобиться
  • -трубчаста свердло з шомполом і поршень до нього;
  • -Садово вар.
Інструкція
1
Якщо ви хочете визначити вік спиляного дерева, просто порахуйте річні кільця. Вважати їх необхідно від центру. Кільця можуть бути різного розміру в залежності від погодних умов в кожен конкретний рік. Подивившись на спіл, ви обов'язково побачите світлі і темні кільця і зверніть увагу на те, що вони чергуються. Вважайте або тільки світлі кільця, або тільки темні.
2
Бажаючи визначити вік дорослого живого дерева, яке ви припускаєте зберегти, скористайтеся трубчастим свердлом. Знайдіть ділянку стовбура, вільний від сучків. Зачистіть верхній шар кори (можна не до деревини, а так, щоб отримати рівну площадку). Висвердлите керн деревини наскрізь. Свердло повинно бути направлено по можливості строго горизонтально і точно по діаметру стовбура.
3
Після закінчення свердління витягніть свердло. За допомогою шомпола з свердла вийміть керн деревини. Розгляньте його. Ви побачите чергування річних кілець. Порахуйте їх і поділіть отримане число на 2. Це число і буде віком дерева.
4
Після висвердлювання керна дерево потрібно підлікувати. Для цього отвір, що залишився після свердління, замажте садовим варом з обох сторін. Доросле сильне дерево зазвичай легко переносить подібні процедури, якщо відразу ж вжити заходів для ліквідації наслідків наукового експерименту.
5
Якщо дерево невелике і свердління може привести до його загибелі, то вік можна визначити по річних колотівка. Річними мутовками називаються потовщення стовбура, що виникають після сезонної паузи зростання. Такі мутовки мають не всі дерева. Помітні вони тільки у молодих екземплярів. Тому такий метод можна застосовувати не завжди. Найчастіше по колотівка вважають вік хвойних дерев.
Зверніть увагу
У деяких дерев з віком починає гнити серцевина. Внутрішні річні кільця при цьому руйнуються, утворюючи дупло. Визначити вік такого дерева стає практично неможливо.
Корисна порада
Трубчасте свердло являє собою сталеву трубку, що має з одного боку зубцювату кромку, а з іншого - наскрізне поперечний отвір для кріплення ручки-ворота, яку обертають при свердлінні. Трубчастої свердло комплектується шомполом для витягання висвердленого керна. Такі свердла зазвичай виготовляються на замовлення. Зробити його може будь-який кваліфікований інструментальник.