Як навчитися співати джаз.

Красиве спів завжди захоплювало людей, які не володіють з дитинства вокальними даними, однак кожен може навчитися співати, більше того, кожна людина може вибрати стиль, в якому він хоче навчатися вокалу. Наприклад, ефектно і яскраво на будь-якому концерті виглядає джазовий вокал - він відрізняється від академічного та естрадного вокалу деякими рисами Якщо ви вирішили навчитися співати джаз, вам варто дізнатися, в чому його особливості.
Інструкція
1
Приділяйте час прослуховування загальновизнаною джазової класики, відомої за кордоном, і вслушивайтесь в манеру виконання джазових вокалістів. Ви помітите, що джазовий спів, на відміну від простого естрадного вокалу, вимагає від вокаліста сильного голосу і широкого робочого діапазону, а також відмінного слуху, почуття ритму та вміння імпровізувати. Крім того, в джазі зустрічаються оригінальні прийоми звуковидобування, яких не знайти в інших стилях, і їх теж варто освоїти.
2
Кожна людина від природи володіє великим потенціалом, і тому, навіть якщо власний голос здається вам слабким, ви можете збільшити його силу і розвинути його за допомогою спеціальних вправ і правильної дихальної постановки. Приділіть достатньо уваги правильній постановці дихання - вона дуже важлива, якщо ви дійсно хочете навчитися співу. Правильна дихальна постановка, вміння використовувати ресурси своїх легенів - все це додасть вашому голосу силу і об'єм.
3
Навчіться дихати окремо животом, грудьми і діафрагмою. Під час співу і виконання вправ намагайтеся дихати, даючи навантаження на м'язи діафрагми і преса, щоб зняти напругу з голосових зв'язок і звільнити голос.
4
Крім уміння дихати, джазовий вокаліст повинен вміти імпровізувати. Це вміння невіддільне від знання музичної грамоти і наявності мелодійного слуху. Навчитися імпровізувати непросто - для цього ви повинні тренувати свій музичний слух, а також постійно вправлятися, покращуючи відчуття ритму, щоб відчувати ритмічні і гармонійні нюанси музики, включаючись в них своїм співом.
5
Прагніть до того, щоб ваш голос був максимально вільний і рухливий, пробуйте імітувати звучання різних інструментів, інтонувати музичним партіям, швидко включатися в зміни музики. Навчитися такої імпровізації з нуля майже неможливо, якщо ви займаєтеся будинку, тому постарайтеся знайти хорошого викладача з джазового вокалу - під грамотним керівництвом педагога ви не тільки навчитеся техніці імпровізації і поліпшите свої голосові дані, але і навчитеся правильно співати. На основі знань, отриманих від викладача, ви надалі зможете займатися самостійно, але при цьому ви вже будете знати, як правильно дихати, і ваш голос буде поставлений професіоналом.
6
Не забувайте в процесі навчання регулярно розспівуватися - розспівування, в яких ви повинні потрапляти в ноти програється на фортепіано мелодії, щонайкраще покращують слух і сприяють правильній постановці голосу. Відміну від звичайних распевок тут полягає тільки в тому, що ви повторюватися не мажорний і мінорний звукоряд, а блюзовую гамму.
7
Вам потрібно навчитися відчувати цю гаму паралельно зі звичними гаммами, які використовуються звичайними вокалістами. Починайте співати джаз з простих композицій, які не потребують високого рівня майстерності і широкого голосового діапазону. В ході навчання поступово збільшуйте складність виконуваних композицій.
Фальцет - режим звуковидобування, в якому голос видає високі ноти специфічного тембру. Іноді так називають ділянку діапазону, доступний для виконання тільки в такому режимі. У початківців співаків цю ділянку бідний обертонами і звучить слабо. Найчастіше термін застосовується до чоловічих голосам, але на дуже високих нотах (третя октава) жінки користуються цим же механізмом.
Інструкція
1
Для зміцнення верхньої частини діапазону співайте на звук «р» гами на Нону (наприклад, від «до» першої октави до «ре» другий). Замість «р» ефективно використовувати так званий губної вібрант - просто продувати повітря крізь злегка зімкнуті губи, мусить виходити озвучене пирхання. Якщо його робити правильно, виникне відчуття лоскоту. При распевании піднімайте гаму вгору по півтони, поки не з'явиться «півень», потім спускайтеся назад. Вправа виконується в швидкому темпі.
2
Ще одна вправа на звільнення верхньої ділянки - спів на стаккато восьмими ступенів тризвуку (до - мі - сіль - мі - сіль - мі - до). Як і перша вправа, виповнюється в швидкому темпі. Перша нота на склад «я», решта на склад «а». При співі стежте, щоб плечі і груди не сіпалися, а перед голосними не виникало призвуків («х» і схожих).
3
Співайте октавні арпеджіо: спочатку розгорнуте мажорний тризвук вгору, потім вниз, потім підніміться на півтону вгору і знову розгорнуте мажорний тризвук.
4
Варіант попередньої вправи: заспівайте розгорнуте мажорний тризвук вгору, домінантової терцквартакорд вниз, терцквартакорд вгору, мажорний тризвук вниз. Те ж саме на півтону вище і далі.
Зверніть увагу
Володарям низьких від природи голосів (мецо-сопрано, контральто, баритон, бас) насильницьке підвищення голосу може пошкодити. Тому всі вправи, особливо якщо не знаєте тип свого голосу, проводите під керівництвом педагога.