Як уникнути гіпоксії.

гіпоксії називається стан кисневої недостатності, яка може бути викликана вагітністю, затримкою дихання, хворобливим станом організму, низьким вмістом кисню в повітрі, перевантаженням організму та іншими факторами.
Інструкція
1
Лікування гіпоксії та профілактика даного стану залежать від причин, що викликають кисневе голодування. Так як при гіпоксії відбуваються незворотні процеси в органах, своєчасно усуньте фактори, що сприяють розвитку цього стану. В першу чергу, визначте причину, що викликала стан кисневого голодування і негайно приступайте до усунення або послаблення гіпоксії.
2
У разі виникнення гострої гіпоксії, викликаної низьким вмістом кисню в повітрі або отруєнні чадним газом, терміново забезпечте потерпілому доступ до кисню. Кращим варіантом буде кисневий балон, а при його відсутності, винесіть або виведіть постраждалого на свіже повітря. При необхідності зробіть штучне дихання.
3
Обов'язково перевірте, чи не викликана гіпоксія попаданням сторонніх тіл в органи дихання. Якщо немає сумнівів у тому, що утруднене дихання викликано потраплянням чужорідного тіла, прийміть всі можливі заходи до видалення провокуючого фактора.
4
Зазвичай всі випадки гострої гіпоксії вимагають невідкладної допомоги лікарів, тому негайно викличте медичну допомогу. Своєчасно вжиті заходи забезпечать ліквідацію наслідків кисневого голодування.
5
Для зменшення кисневої недостатності, викликаної захворюваннями, використовуйте фармакологічні засоби і методи, що підвищують надходження в організм достатньої кількості кисню і поліпшують доставку його до органів і тканин, а також забезпечують своєчасну утилізацію використаного кисню. Препарати, що застосовуються для боротьби з гіпоксією, називаються антигипоксантами.
6
Якщо стан гіпоксії пов'язане з виконанням вами функцій, яких вимагають ваші професійні обов'язки, займайтеся спеціальними тренуваннями, які забезпечують підвищення стійкості організму до нестачі кисню.
гіпоксії називається недостатність кисню в організмі плода, що призводить до різних змін. У крові вагітної жінки, що надходить до плоду через плаценту, міститься кисень, який насичує майбутнього малюка. Якщо ж цього кисню немає або його недостатньо, це стає небезпекою для розвитку нервової та серцево-судинної систем малюка.
Виникнути це захворювання може на будь-яких термінах вагітності. Брак кисню протягом тривалого часу може згубно впливати на розумовий і фізичний розвиток майбутньої дитини. Для того щоб уникнути наслідків гіпоксії плода, лікування, а також усунення хвороби необхідно починати до сьомої доби кисневого голодування у плода.Появленіе гіпоксії на 2-3 місяці вагітності несе за собою проблеми розвитку головного мозку у майбутньої дитини. Прояв дефіциту кисню після 20 тижня вагітності може спровокувати такі захворювання: - затримку внутрішньоутробного росту; - проблеми розвитку нервової системи; - уповільнення адаптаційної можливості у народженої ребенка.В 4% випадків гіпоксії плода народжуються здорові діти. Тому необхідно вчасно визначити наявність цього захворювання і вжити необхідних заходів. Потрібно прислухатися до свого організму в період вагітності та в разі будь-яких змін або появи дискомфорту негайно звернутися до лікаря.

Чому розвивається гіпоксія

Гіпоксія плода найчастіше є набутим захворюванням і лише у виняткових випадках вона має спадковий характер. Причинами гіпоксії плода можуть бути захворювання матері, які виникли до вагітності або на будь-якому її терміні. До таких захворювань відносять: - захворювання або інтоксикація нирок (нефропатія); - патології розвитку легеневої системи; - серцева недостатність; - анемія; - цукровий діабет.Неблагопріятние умови роботи в період вагітності також можуть викликати гіпоксію плода, особливо якщо у вагітної під час роботи відбувається засмічення дихальних шляхів або вона постійно відчуває брак воздуха.Еслі гіпоксія плода наступає в період вагітності, до її причин відносять: надмірна кількість навколоплідних вод, гестоз, захворювання плаценти і тазове передлежання плоду. Якщо у майбутньої мами знаходиться в утробі більше одного плоду або відбуваються збої в матково-плацентарного кровотоку, також може виникати брак кисню у плода.Прічіной появи гіпоксії може бути і захворювання самого плода: анемія, вроджені вади, несумісність крові дитини і крові матері, яка -або інфекція.

Гостра родова гіпоксія

Крім перерахованих вище видів гіпоксії існує поняття гострої родової гіпоксії, яка проявляється в момент самих пологів. Це явище може бути викликане відшаруванням плаценти, здавленням головки породіллею, стрімкими пологами або знеболенням родового процесу. Наслідками гострої гіпоксії плода можуть бути порушення нервової системи або асфіксія плода. Тому цей вид гіпоксії повинен бути попереджений кесаревим розтином на першому родовому етапі або накладанням щипців в момент розкриття матки.