Як підвищити напругу з трансформатора.

Трапляється, що напруги, що знімається з вторинної обмотки трансформатора , недостатньо для тієї схеми, яка буде від нього харчуватися, а іншого відповідного по потужності трансформатора немає. Майстри, що опинилося в такій ситуації, виручить операція, звана перемоткой.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - молоток;
  • - мультиметр;
  • - намотувальний верстат з лічильником;
  • - обмотувальний провід;
  • - паяльник, припой і нейтральний флюс;
  • - мегомметр
Інструкція
1
Переконайтеся, що трансформатор є розбірним. Якщо його сердечник зібраний зклейкою лаком, або, тим більше, зварюванням, а також якщо прилад герметизирован будь-яким способом, то для перемотування він непридатний.
2
У деяких трансформаторів є декілька вторинних обмоток. З'єднуючи їх послідовно, можна отримувати різні напруги. Якщо деякі з таких обмоток не задіяні, включивши їх послідовно з уже использующимися, можна підвищити вихідну напруга, не вдаючись до розбирання трансформатора.Все перепайки виконуйте при відключеному харчуванні. Якщо снимаемое напругу після переробки не збільшилася, а зменшилася, значить, додаткова обмотка підключена в неправильній фазировке. Поміняйте місцями її висновки.
3
Переконавшись у тому, що трансформатор має розбірну конструкцію, можна приступити до його розбирання. Знявши кріплення сердечника, розберіть його легкими ударами молотка, запам'ятовуючи розташування пластін.Освободів котушку від сердечника, намотайте на неї вимірювальну обмотку, що має кілька десятків витків. Ізолюйте її, висновки витягнете назовні, після чого зберіть трансформатор.
4
Підключіть до вимірювальної обмотці мультиметр, що працює в режимі вимірювання змінної напруги, подайте на первинну обмотку трансформатора номінальна напруга живлення. Розділивши число витків вимірювальної обмотки на виміряне напругу, ви отримаєте число витків на вольт.
5
Розрахуйте число витків нової вторинної обмотки, яку необхідно включити послідовно з наявною, за наступною формулою: nдоп = (U2-U1) * (Nізм/Uізм), де: nдоп - шукане число витків додаткової обмотки; U2 - напруга , яке необхідно отримати; U1 - напруга наявної вторинної обмотки; Nізм - число витків вимірювальної обмотки; Uізм - напруга, зняте з вимірювальної обмоткі.Снова розберіть трансформатор, змотайте вимірювальну обмотку і замість неї намотайте додаткову. Використовуйте провід того ж перетину, що і у наявної вторинної обмотки, при цьому, стежте, щоб діаметр котушки не збільшився занадто сильно, інакше сердечник буде неможливо надіти. Якщо дотримати цю вимогу не виходить, від перероблення трансформатора доведеться відмовитися.
6
Заізолюйте додаткову обмотку, зберіть трансформатор, після чого включіть нову обмотку послідовно з вторинною. Забезпечте її правильну фазировку способом, описаним вище.
7
Після переробки трансформатора ні в якому разі не знімайте з нього потужність, що перевищує ту, на яку він був розрахований спочатку. Розрахувати цю потужність можна, помноживши снимаемое напруга на споживаний струм.
8
За допомогою мегомметра переконайтеся, що витік між первинною і вторинною обмотками, а також між кожною з них і сердечником відсутній навіть після тривалого прогріву при номінальній знімається потужності. Упевніться, що в ході випробування не з'являються запах гару, дим.
Іноді трапляється так, що напруга в мережі декілька нижче того, яке необхідно для нормального функціонування приладів. З цього положення є вихід. Підвищити напруга можна дуже просто. Для цього достатньо елементарних знань з електротехніки.
Вам знадобиться
  • Трансформатор
Інструкція
1
Для того щоб підвищити напруга , знадобляться простий підручник з фізики та понижуючий трансформатор (який саме - стане ясно після деяких нехитрих розрахунків, зазначених нижче). Отже, первинна обмотка трансформатора повинна бути на 220 вольт, а вторинна його обмотка повинна бути розрахована на те напруга , на яке якраз і потрібно підвищити напруга в мережі.
2
Тепер візьміть і проаналізуйте наступні формули: Iн = Рн? Uн і P = U2? I2. За допомогою першої формули обчисліть струм вторинної обмотки трансформатора. Після того як в результаті розрахунків стане відома потужність P, то за отриманими результатами підберіть трансформатор, найбільш підходящий за параметрами (потужність і вихідний напруга ).
3
Далі попрацюйте з цими формулами: U вих = Uвх ± (Uвх? Ктр) і Ктр = U1? U2. Завдяки цим формулам стає зрозумілим, що для правильного результату досить просто правильно фазованого (первинної або вторинної).
4
Отримане пристрій встановіть в такому місці, з якого воно не заважатиме, оскільки в процесі роботи від трансформатора виходить досить неприємний гул. Тому доцільно встановлювати трансформатор де-небудь в підвалі або в підсобному приміщенні.
Зверніть увагу
Слід також врахувати той факт, що в разі стабілізації напруги в мережі та досягнення його нормального значення (220 вольт), на виході цього трансформатора все одно буде напруга підвищене, що може привести до виходу з ладу побутових приладів. Тому для того, щоб перестрахуватися, використовуйте в процесі експлуатації получившегося приладу спеціальні розетки, що реагують на зміни напруги в мережі і здатні в потрібний момент відключити трансформатор від мережі.