Як обшити крісло.

Стара річ буває нам так дорога. Каркаси старих меблів з деревного масиву за довгі десятиліття залишаються в хорошому стані. Вони всі такі ж міцні, як і колись. Відразу видно, зроблені на совість. А ось оббивка меблів піддається тлінню, і хочеться її замінити. Так старому кріслу можна подарувати друге життя, щоб воно прослужило ще багато років.
Вам знадобиться
 • Алкідна емаль для дерева (глянсова), лоток для кисті і фарби, ножиці, обивочная тканина, нитки в тон тканини, плоскогубці, молоток, викрутка, цвяхи, шліфувальна шкурка, ремінна стрічка, синтепух, швейна машина, застібка-блискавка, щільна тканина для напірника.
Інструкція
1
Приготуйте матеріали для майбутньої реставрації крісла. Виберіть колір фарби, зверніть увагу на її якість і призначення. При виборі оббивної тканини, орієнтуйтеся не тільки на модний принт, але і на властивості матеріалу. Наприклад, флок має безліч різних кольорів і текстур. Крім того, він відмінно чиститься і стійкий до пошкоджень, які можуть нанести домашні вихованці, йдеться про подряпинах та затяжках від кігтів.
2
Приступаючи до реставрації, застеліть підлогу спеціальною захисною плівкою або газетою в кілька шарів, щоб не подряпати його і не забруднити фарбою. Зніміть з каркаса крісла колишні спинку і сидіння. За допомогою лапи видаліть всі меблеві цвяхи. Обробіть каркас шкуркою або шлифмашиной, щоб зняти лакове покриття. Тепер пофарбуйте остов крісла емаллю обраного вами кольору. Залиште висихати, і займіться сидінням.
3
Зніміть розміри з дерев'яної рами і викроїте два прямокутники тих же розмірів з щільної тканини. Виміряйте периметр і, враховуючи, що товщина подушки становитиме 9 см, викроїте 4 боковинки. Зробіть припуски по 1 см. Зшийте деталі, залишивши отвір для набивання.
4
Виверніть напірник, і щільно набийте синтепухом. Отвір зашейте вручну. З оббивної тканини викроїте такі ж деталі, як і для напірника. Якщо ви використовуєте набивну тканину, врахуйте розташування малюнка. Для легкого догляду за оббивкою, в один із зрізів вшитої застібку-блискавку.
5
Для спинки також виготовте подушку, провівши відповідні заміри каркаса. Подушка для спинки, на відміну від подушки для сидіння буде без боковин. В зріз ушийте блискавку.
6
Якщо у крісла під сидінням розташовуються ремені, то вийміть старі з жолобків опорної рами. Металеві затиски зніміть зі старих ременів і використовуйте для виготовлення нових. На нових ременях зафіксуйте затискачі за допомогою плоскогубців і, коли фарба висохне, закріпіть ремені на колишньому місці.
7
Якщо ж в підставі сидіння - фанера, то зніміть її, і зробіть оббивку з поролоновою прокладкою, товщиною 2,5 см і обейте тканиною, використовуючи степлер або молоток і спеціальні цвяхи з точковими головками.
Людям властиво прагнення якомога затишніше і красивіше облаштувати своє сімейне гніздо. Для цієї мети дуже добре підходить тканинна оббивка стін. Стіни, декоровані тканиною, виглядають вишукано і розкішно. Але, на жаль, ціни на послуги фахівців з декору далеко не втішні. Однак оббити стіну тканиною можна і своїми руками.
Вам знадобиться
 • - тканина,
 • - молоток,
 • - дюбель-цвяхи,
 • - оббивні цвяхи з декоративними капелюшками,
 • - ножівка,
 • - викрутка,
 • - вузькі дерев'яні рейки з перетином 1 на 5,
 • - будівельний степлер,
 • - крейда,
 • - декоративна тасьма або багет,
 • - антистатик,
 • - будівельний Виска.
Інструкція
1
Замірте стіни і розрахуйте витрата тканини. Підготуйте полотно, рівне розміру стіни з припуском близько 4 см з усіх боків. При виборі тканини з малюнком купуйте її на 10-20% більше для того, щоб мати можливість поєднувати візерунок малюнка. Відсоток залежить від розміру малюнка - чим він більший, тим більше повинен бути запас тканини.
2
Промийте стіну. Спорудіть каркас з рейок по всьому периметру стіни так, щоб із зовнішнього боку каркаса залишався зазор в 3 мм для загину тканини за рейки. Каркас кріпиться до стіни на дюбель-цвяхи. Розташуйте додаткові вертикальні рейки через 500-800 мм. Правильність (перпендикулярність) розташування вертикальних рейок перевіряйте схилом. Зверніть увагу на наявність розеток, вимикачів або світильників на стіні. Заготовте рейки для обрамлення і закріпіть їх навколо електричних приладів з зазором між рейкою і приладом для загину тканини.
3
Розгорніть тканину і обробіть її спеціальним антистатиком, який блокує тяжіння пилу на тканину. Починайте кріпити полотно з верхнього лівого кута. Прикріпіть тканину будівельним степлером, залишивши 2 см від краю для загину. Натягніть полотно по напряму в бік правого кута і прибийте степлером до верхньої рейці. Відстань між скобами кріплення має становити 5-10 см. Потім закріпіть тканину на нижню рейку, вертикальні додаткові рейки і обрамлення електричних приладів. Натягнувши полотно до пружності, прикріпіть його до бічних рейках.
4
Місця, де на стіні є електричні прилади, позначте на полотні крейдою і надріжте тканину. Надлишки тканини акуратно заправте всередину за допомогою викрутки. Цвяхами з декоративними капелюшками закріпіть тканину в потрібних місцях по всій площі стіни. За допомогою таких цвяхів можна виконати орнамент, прибивши їх в певному порядку. Місця кріплення тканини до каркаса замаскуйте тасьмою, декоративним карнизом або багетами.