Як зшити чохол для лиж.

Будь-який спортсмен, який захоплюється катанням на гірських лижах - як початківець, так і досвідчений, рано чи пізно стикається з проблемою транспортування лиж по місту, а також у різних поїздках. Для того щоб успішно і з комфортом доставити лижі на трасу, на якій ви збираєтеся кататися, зшийте зручний і міцний чохол.
Інструкція
1
Як матеріал для чохла підготуйте щільну і бажано непромокає тканину - наприклад, плащевку або тканину для спортивних сумок. Також вам буде потрібно два метри стропи шириною 2,5 см, пряжка, пластикові застібки і два карабіни з кільцями 40 мм діаметром. Блискавку підберіть таку, щоб вона була на 5 см довший лиж.
2
Виміряйте обхват складених разом лиж в найширшому місці, враховуючи розмір задніх кріплень, і запишіть отриману цифру (зазвичай вона дорівнює 55 см). Відріжте від шматка підготовленої тканини довгу смугу шириною 55 см.
3
Розкладіть смугу тканини на підлозі і покладіть на неї зверху лижі, а потім відзначте кольоровим дрібному те місце, де знаходитимуться лижні черевики, щоб в цьому місці пришити ручку чохла - черевики є на лижах центром ваги. Відріжте від стропи смугу довжиною 80 см, а решту розріжте на дві однакових частини.
4
Обпечуся краю стропи запальничкою, щоб вони не розпускалися, а потім вставте в стропу пряжку і прострочіть на машинці, фіксуючи її. Прошийте стропу для надійності на кілька раз звичайним або зигзагоподібним швом. При бажанні ви можете окремо викроїти кишені для чохла.
5
До поверхні майбутнього чохла пришийте стропу, формуючи ручку для його перенесення, відступивши пару сантиметрів від краю чохла. Пришийте також короткі половинки стропи з пряжками й кільцями, а потім отстрочите стропи по периметру.
6
Блискавку приметайте вручну з крайнім зрізом тканини, з'єднуючи лицьову сторону блискавки з лицьовою стороною тканини. Пристрочите замок до краю чохла на ширину лапки швейної машинки, починаючи з нижнього краю чохла. Після цього з лицьового боку повторно отстрочите блискавку, щоб вона була міцною.
7
Пришийте таким способом обидві половинки довгою блискавки. Торці чохла ви можете зшити так, як вам зручніше - з виворітного боку на кілька раз прострочити нижній шов, або окремо викроїти кругле дно і вшити його в нижню частину чохла. Виверніть готовий чохол, помістіть всередину лижі і затягніть застібки.