Як відновити файли з архіву.

Останній час архіви користуються великою популярністю. Дійсно, стислі файли займають набагато менше місця, їх дуже зручно передавати іншим користувачам через інтернет і на флешці. Але завжди існує ризик, що ваш архів пошкодиться (наприклад, через апаратної несправності носія). Такі архіви неможливо відкрити, а інформація в них стає недоступною. В цьому випадку гостро постає питання відновлення таких файлів без втрати потрібної інформації.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, утиліта Recovery Toolbox for RAR, доступ в інтернет
Інструкція
1
Для відновлення файлів з архівів RAR можна використовувати утиліту Recovery Toolbox for RAR. Вона дозволяє відновлювати дані з RAR-архівів в кілька клацань миші. Підтримуються всі формати RAR, створені за допомогою самого різного програмного забезпечення, у тому числі і архіви (EXE). Скачайте утиліту з інтернету і встановіть на комп'ютер.
2
Для відновлення архіву за допомогою цієї програми на першому етапі виберіть вихідний пошкоджений файл. Потім натисніть Next. Програма почне сканування. По закінченні процесу сканування та аналізу файлу (час сканування залежить від розміру файлу і від потужності комп'ютера) програма видасть результати.
3
Найголовніше - це кольорові значки, які вказують на можливість відновлення даного файлу з архіву. Справа в тому, що жодна програма не гарантує, що всі файли будуть відновлені. Синіми значками зі знаком оклику поряд відзначаються ті файли, які вдасться відновити, жовтими - відновлення під питанням і червоними - відновлення неможливо.
4
На другому етапі необхідно відзначити ті файли, які ви бажаєте відновити. Для полегшення роботи передбачені кнопки: Check All (виділити все), Check Good (виділити файли, які можна відновити), Uncheck All (зняти виділення).
5
Після вибору файлів виберіть каталог, в який програма буде витягувати відновлені файли. Назва каталогу може бути довільним, хоча за замовчуванням програма пропонує вибрати каталог з ім'ям _rar_repaired.
6
Далі програма запускає процес вилучення і збереження вибраних файлів. По закінченні процесу можна працювати з відновленими даними.
Корисна порада
Найбільш популярними архівними форматами можна назвати ZIP і RAR. Рідше використовуються інші формати архівів, наприклад 7-Zip (7Z). Формат ZIP дозволяє стискати файли з максимальною швидкістю, але в результаті виходить досить об'ємний архів. Крім того, на відміну від формату RAR, в ньому не закладено можливість відновлення. Незважаючи на популярність, формат ZIP не рекомендується використовувати для передачі файлів: при пошкодженні архіву відновлення буде складним завданням.