Як перевірити бронхи.

Захворювання бронхів носять поширений характер і розвиваються внаслідок спадкової схильності, частих простудних і вірусних інфекцій, куріння, алергічних реакцій, проживання в несприятливій екологічній обстановці і можуть мати ще безліч причин. При постійному кашлі, ознаках задухи, свистячих хрипах, освіті пробок або в'язкого мокротиння, лікар призначає обстеження бронхів.
Вам знадобиться
  • - спірометрія;
  • - рентгенодіагностика;
  • - аналіз крові;
  • - радіологічна діагностика;
  • - ЕКГ;
  • - бронхоскопія.
Інструкція
1
Призначений метод обстеження бронхів залежить від скарг пацієнта, загальної клінічної картини захворювання та інших об'єктивних чинників. При розвитку бронхіоліту , що виникає унаслідок інфекційних захворювань або при вдиханні тютюнового диму, токсичних газів або сполук, холодного повітря, призначається спірометрія, рентгенодіагностика. Спірометрія дозволяє виявити порушення в дихання при вдиху і видиху. Пацієнт максимально глибоко вдихає в спеціальний прилад і максимально видихає. Прилад видає результати, по яких лікар судить про тяжкість захворювання і про порушення дихальної функції, а також аналізує отримані результати рентгену і призначає відповідне лікування.
2
У випадках, якщо у пацієнта всі симптоми хронічної обструктивної бронхопневмопатія і діагноз хронічний обструктивний бронхіт ставиться протягом трьох і більше місяців. А також, якщо присутній постійний кашель, задишка, харкотиння, свистячі хрипи, призначається додаткове обстеження не тільки бронхів, а й усіх органів, яким завдано збитків через недостатність дихання і постійного запального процесу.
3
Лікар призначає аналіз крові на визначення газового складу. Досліджується співвідношення кисню і вуглекислого газу, якщо захворювання зайшло далеко, то концентрація вуглекислого газу значно перевищує концентрацію кисню. Так само, як і в першому випадку призначається спірометрія. При спірометрії проводиться форсоване обстеження вдиху і видиху. Якщо обсяг повітря, що видихається значно менше вдихуваного, можна говорити про початкову стадію емфіземи, коли повітря затримується в дихальних шляхах з причини того, що присутнє сполучна тканина.
4
Додатково призначається радіологічна діагностика, електрокардіограма. Перше обстеження дозволяє виявити морфологічні зміни, друге - порушення серцевої діяльності через недостатнє надходження кисню.
5
На сьогоднішній день найбільш точна діагностика бронхолегеневих захворювань проводиться за допомогою бронхоскопії. При цьому обстеженні в бронхи вводиться оптико-волоконна система візуалізації. Це дозволяє оглянути всю внутрішню поверхню і взяти матеріал для дослідження.