Як скласти бізнес-план салону краси.

Бізнес-план - документ, необхідний для успішного відкриття та ведення будь-якого бізнесу. Він має величезне значення як для інвесторів, так і для засновника. Якщо ви хочете відкрити салон краси, підходити до складання бізнес-плану потрібно особливо серйозно, оскільки ця сфера бізнесу досить закрита. Скласти такий документ можна самостійно, враховуючи певні правила. Тим, хто не впевнений у своїх силах, краще звернутися до професіоналів.
Інструкція
1
Підготовку бізнес-плану салону краси варто почати з проведення аналізу ринку перукарень та косметологічних послуг і можливостей його розвитку. Відобразіть основні послуги, що надаються іншими салонами краси (перукарські послуги, манікюр, солярій і т.д.). Подумайте про те, в якому ціновому сегменті буде ваш салон краси. Це може бути салон економ-класу, середнього рівня або престижний центр краси.
2
Коли ви визначитеся з ціновим сегментом, подумайте про ваших можливих конкурентів. Опишіть їх основні типи, послуги, які вони надають. Приділіть увагу і споживачам їхніх послуг. За якими послугами споживачі звертаються в ці салони частіше, а за якими рідше? Таким чином вам буде легше зрозуміти, чого потребує споживач і що ви зможете йому дати.
3
У бізнес-плані необхідно прописати концепцію вашого салону. Концепція містить у собі його розмір, надавані послуги, ціни на них, способи їх надання. Тут же варто згадати його оформлення і витрати на це.
4
Відобразіть, як здійснюватиметься просування вашого салону краси на ринку. Опишіть передбачувану рекламну кампанію, маркетингові ходи, витрати на них. Проведіть аналіз рекламних кампаній, найбільш часто використовуваних салонами краси і виділіть в них те, що ви б самі хотіли використати як найбільш вдалі варіанти.
5
Особливу увагу приділіть місцерозташуванням вашого майбутнього салону краси. Бізнес-план повинен містити опис цього місця з обґрунтуванням його вигідності (недалеко від основних людських потоків, в жвавому торговому центрі і т.д.).
6
Вкажіть в бізнес-плані всі юридичні дії, які вам необхідно буде провести, і витрати на них. Це реєстрація, отримання будь-яких ліцензій (сертифікатів). Також опишіть витрати, які підуть на купівлю обладнання, найм персоналу і зарплати.
7
Найголовніший розділ будь-якого бізнес-плану - окупність проекту. Слід підрахувати якомога більш точно час, який піде на організацію бізнесу, його розкрутку. Потім потрібно вказати приблизний термін, коли салон краси почне окупати себе і потім приносити прибуток. Не слід намагатися зменшити цей термін для інвестора, оскільки досвідчений інвестор просто не повірить в занадто швидку окупність подібного проекту і вирішить, що має справу або з недосвідченим підприємцем, або з обманщиком.