Як навчити дитину складати і віднімати.

При підготовці до школи особлива увага приділяється навчанню рахунку. Це досить складний процес вимагає від дитини багатьох навичок - вміння швидко орієнтуватися, абстрагуватися, розкладати числа на більш прості. Вчити цьому найкраще з самого раннього віку.
Інструкція
1
Познайомте дитини з цифровими кубиками вже в перший рік життя - допоможіть йому вибудувати кубики в ряд або побудувати з них башточку, називаючи при цьому цифри. Потім познайомте його з кількісним поняттям кожної цифри. Одне яблуко позначається цифрою 1, два яблука позначаються цифрою 2 і т.д. Голосно і чітко вимовляєте назви цифр.
2
Використовуйте для занять наочний матеріал. Маленьким дітям важко абстрагуватися, тому візьміть для своїх пояснень цукерки, печиво, фрукти, іграшки, олівці і т.п. Навчити дитину рахувати і складати в межах десяти нескладно. У дитини завжди при собі дві долоньки з 10-ю пальчиками, які допоможуть швидко порахувати. Щоб швидко освоїти рахунок на пальцях, дитина повинна потренуватися швидко показувати потрібну кількість пальчиків. Почніть з простих чисел - 1 та 2, 5 і 10, 10 і 9. Допоможіть дитині впоратися з погано слухаються пальцями рук. Не поспішайте, нехай дитина вважає не поспішаючи.
3
Познайомте дитини з складом числа, це здорово полегшить йому рахунок. Візьміть 6 будь-яких предметів, наприклад, 6 цукерок. Покладіть їх на дві частини: 3 і 3 цукерки. Перекладіть одну цукерку в іншу купку і попросіть порахувати, скільки цукерок (4 і 2). Таким чином, переберіть можливі варіанти отримання числа 6 (1 + 5, 2 + 4, 3 + 3, 4 + 2, 5 + 1), підкреслюючи, що кожен раз виходить число 6. Не засмучуйтеся, якщо кожен раз дитина перераховує цукерки. Будьте терплячі. Одного разу він зрозуміє те, що ви намагаєтеся пояснити. Точно також розберіть складу всіх чисел від 2 до 10, а пізніше - до 20. Не намагайтеся нав'язати дитині заняття. Використовуйте для пояснень будь-яку можливість: коли дитину пригощають цукерками, коли ви ріжете яблуко на часточки, а торт на шматочки.
4
Щоб дитина не нудьгував, придумуйте цікаві історії, де потрібно допомогти, наприклад, братам-кабачкам, розділитися на дві групи, а сестрицям-Вишеньки потрапити парами в свої будиночки або скільки грибів залишилось зібрати їжакові, щоб частування вистачило на всіх . Навчаючи дитину додаванню і вирахуванню, малюйте, ліпіть разом з малюком, так він швидше освоїть рахунок.
5
Скористайтеся допомогою спеціальних посібників. Практично в будь-якому книжковому магазині можна знайти величезну кількість літератури з навчання математиці дітей різного віку. Посібники розроблені педагогами і психологами. Зазвичай вони є нескладні і цікаві завдання. Не перевантажуйте дитину виконанням завдань. Для успішного освоєння рахунки 10-15-хвилинних щоденних занять буде достатньо.
Корисна порада
Зверніть увагу на методичні розробки Глена Домана та Миколи Зайцева.