Як побудувати десятіугольнік.

Правильний десятіугольнік , як і будь-який інший правильний багатокутник, можна побудувати за допомогою циркуля. Якщо вам не потрібна висока точність малюнка, можна скористатися транспортиром і розділити окружність на 10 секторів по 36 градусів, а потім з'єднати один з одним точки, в яких окружність була пересічена. Проте краще застосувати інший спосіб.
Вам знадобиться
  • Циркуль, олівець, лінійка
Інструкція
1
Для початку візьміть циркуль і побудуйте коло. Потім проведіть два діаметра під кутом 90 градусів один до одного. Позначимо центр кола буквою О, а діаметри назвемо АВ і СD.
2
Далі розділіть один з чотирьох зображених на вашому кресленні радіусів (наприклад, ОC) рівно навпіл. Центр цього відрізка позначимо літерою М. Тепер помістіть циркуль в цю точку і проведіть коло, радіус якої буде вдвічі менше радіуса вихідної, тобто дорівнюватиме відрізкам МО і МC.
3
Після цього побудуйте відрізок, який з'єднає центр щойно проведеної кола (М) з одним з кінців другого проведеного діаметра вихідної окружності (наприклад, A). Цей відрізок перетне меншу окружність в деякій точці. Позначимо її буквою P. Відстань від кінця другого діаметра (A) до точки P буде рівним стороні вашого майбутнього десятіугольніка.
4
Щоб завершити побудову, відміряйте циркулем довжину сторони 10-кутника (AP) і відкладіть її на вихідній окружності дев'ять разів, починаючи з однієї з позначених на ній точок (A, B, C, D). З'єднайте відрізками всі 9 нових точок і ту вихідну, від який ви починали відкладати відстані. Отримана фігура - правильний десятіугольнік, всі сторони і кути якого абсолютно рівні.
Корисна порада
Даний алгоритм також допоможе при побудові правильного п'ятикутника.