Як визначити знак зарядів.

У природі існує два роди електричних зарядів , умовно названі «позитивними» і «негативними» зарядами. Навколо заряду існує одна з форм матерії під назвою електростатичне поле.
Вам знадобиться
  • електроскоп, скляна паличка, шовкова тканина.
Інструкція
1
Позитивними називаються електричні заряди, що виникають на склі, потертому про шовк, а також такі заряди, які від них відштовхуються. Негативними називаються електричні заряди, що виникають на ебоніті, потертому об хутро, і ті заряди, які від них відштовхуються. Однойменні електричні заряди відштовхуються, різнойменні притягуються. Носіями електричних зарядів є елементарні частки, що входять до складу атомів, - електрон, заряджений негативно, і протон з позитивним зарядом. Заряди елементарних частинок (протона і електрона) є найменшими за величиною, неподільними зарядами і носять назву елементарних зарядів. Тіло має електричний заряд, якщо в ньому знаходиться неоднакове число негативних і позитивних елементарних зарядів. Заряд всього тіла визначається кількістю цілих елементарних зарядів.
2
Щоб визначити наявність і знак електричного заряду на якому-небудь тілі використовується прилад, званий електроскоп. Електроскоп являє собою скляну (або металеву зі скляними вікнами) банку з шийкою в яку вставлений через пробку (з ізоляційного матеріалу) металевий стрижень оснащений зверху металевою кулькою, а знизу дуже тонкими двома алюмінієвими або металевими пелюсточками.
3
Якщо доторкнутися зарядженим тілом до кульки електроскопа, то листочки розійдуться, так як вони обидва заряджаються однойменною статичною електрикою. Зрозуміло, чим більше заряд, повідомлений електроскопа, тим більше розходження лісточков.Для визначення знака заряду електроскопа до нього наближають заряджене тіло, знак заряду якого наперед відомий. Якщо розбіжність листочків електроскопа збільшується, то заряд його того ж знака, що і заряд наближеного тіла; зменшення розбіжності листочків показує, що електроскоп заряджений статичною електрикою протилежного знака.
Демонстраційні електроскопи, використовувані на лекціях з фізики, мають умовну градуювання. При здійсненні ж обчислень необхідно знати значення заряду на Електроскоп, виражене в кулонах. Щоб перевести заряд на Електроскоп в кулони, необхідно спочатку обчислити спеціальний коефіцієнт.
Вам знадобиться
  • Електрометр, електроскоп, мікроамперметр, мобільний телефон.
Інструкція
1
Візьміть самий чутливий магнітоелектричний мікроамперметр, який у вас є (наприклад, на 30 мікроампер). Увімкніть його між виходом джерела високої напруги (у кілька кіловольт і обов'язково з обмеженням струму до 0,1 мА) і вхідний клемою електроскопа в такий полярності, щоб клема, приєднана до джерела, мала той же знак, що і полярність напруги, що виробляється джерелом.
2
Попросіть помічника, що знаходиться на безпечній відстані від приладів, знімати те, що відбувається на відео за допомогою мобільного телефону. На відео повинні чітко проглядатися показання мікроамперметра (показання електроскопа після закінчення зарядки залишаться незмінними).
3
Увімкніть джерело високої напруги, почекайте, поки його стрілка відхилиться рівно до одного з поділів, після чого відключіть джерело. Запам'ятайте, на якому розподілі зупинилася стрілка, після чого замикачем з добре ізольованою ручкою розрядите електроскоп. Тепер установку можна розібрати.
4
Прослідкуйте на відео, який струм показував мікроамперметр. Використовуючи вбудований в програвач лічильник часу, розрахуйте, скільки секунд був включений джерело. Переведіть ток з мікроампер в ампер, поділивши показання мікроамперметра на один мільйон.
5
Один кулон являє собою заряд, відповідний проходженню струму в один ампер протягом однієї секунди. Таким чином, щоб дізнатися заряд електрометрії, поділіть струм, що показується мікроамперметрів (переведений у ампер) на тривалість зарядки електрометрії, виражену в секундах. Вийде дуже мале число, тому його доведеться перевести в більш зручні одиниці (залежно від розмірів електрометрії, це можуть бути міллікулони, мікрокулони або пікокулони).
6
Поділіть заряд електроскопа на кількість поділів, на яке відхилилася стрілка після закінчення досвіду. Так ви дізнаєтеся ціну поділки електрометрії.
7
Іноді виникає завдання дізнатися знак заряду на електрометрію. Для цього виготовте пристосування з ізольованою ручкою, аналогічне замикачами, але складається з неонової лампи і резистора на кілька мега. Розрядите електрометрії на цей прилад - тому електроду неонової лампи, який при цьому засвітиться, відповідає негативний полюс.