Як обмежити доступ в інтернет. Як обмежити дступ в інтернет віддалено.

Коли для дітей, співробітників або інших користувачів необхідно обмежити доступ в інтернет, тоді на допомогу приходить спеціальне програмне забезпечення. Подібними корисними характеристиками мають такі пакетні продукти як Norton або Kaspersky Internet Security, а також безліч спеціалізованих програм: iadmin, NetPolice, Outpost, NetLimiter. Але у користувачів Windows Vista всі необхідні засоби обмеження доступу в інтернет завжди під рукою.
Вам знадобиться
  • підключення до інтернету, ОС Windows Vista.
Інструкція
1
Вбудовані засоби Windows Vista дозволяють обмежити використання інтернету, але для цього потрібно спочатку створити додаткову інформацію користувача обліковий запис, наприклад, для дитини. Для цього через меню «Пуск» увійдіть в «Панель управління», виберіть розділ «Облікові записи», потім клацніть на "Створення облікового запису», назвіть її, але не давайте адміністраторських прав. Пароль можна не встановлювати, він потрібен тільки адміністратору.Потом, не виходячи з розділу «Облікові записи», зайдіть в підрозділ «Завдання батьківських елементів управління». Виберіть щойно створеного користувача і включіть «Батьківський контроль». Тепер можете налаштовувати групу «Обмеження користування інтернетом», де можна заборонити використання певних інтернет ресурсів і скачування файлів.
2
Windows Vista за замовчуванням встановлює рівень захисту «Medium», тобто середній, це означає, що буде закритий доступ до сайтів з порнографією, нецензурною лексикою, інформацією про зброю і наркотики. Залежно від вашого бажання, ви можете посилити або послабити захист. Існує вбудований механізм стеження за активністю в інтернеті. Таким чином, можна відстежити небажані сайти і відправити їх в чорний список (black list) .Якщо необхідно обмежити доступ за часом, то необхідно скористатися функцією «Time Restrictions». Цей розділ містить своєрідний графік-сітку, де на кожен день тижня можна поставити блокування по годинах.
3
Виконавши всі необхідні настоянки і заповнивши block list, натисніть кнопу «Ok» і всі налаштування набудуть чинності після перезавантаження комп'ютера. Тепер обмежений доступ може бути розширений тільки з дозволу власника адміністраторських прав. Ще один плюс в обмеженні прав полягає в тому, що безліч вірусів створені для активації в середовищі адміністратора, а під обмеженою обліковим записом вони не запустяться.
Якщо ви - власник інтернету небезлімітного тарифу, постійні скачування оновлень різними програмами можуть серйозно збільшити витрати. Щоб уникнути незапланованих закачувань, можна встановити персональний файервол, який блокуватиме непотрібні сполуки.
Вам знадобиться
  • - програмне забезпечення ESET Smart Security.
Інструкція
1
Якщо ви точно знаєте, якою програмою слід обмежити доступ до мережі інтернет, півсправи вже зроблено, інакше доведеться шукати таку програму. Після установки системи антивірусного захисту від ESET, використовуйте вбудований в цей продукт файервол. За замовчуванням він блокує всі підключення до інтернету, якими ви раніше не користувалися. На екрані будуть з'являтися вікна з назвами програм, які запитують інформацію з інтернет-сторінок. Знайшовши потрібну програму, ви можете додати правило для брандмауера на заборону доступу до мережі.
2
Відкрийте програму, виберіть пункт «Налаштування» та натисніть посилання «Включити розширений режим». У вікні з повідомленням «Переключитися в розширений режим?» Натисніть кнопку «Так».
3
У лівій частині вікна знайдіть блок «Налаштування» та натисніть пункт «Персональний файервол», потім натисніть «Додаткові налаштування персонального брандмауера». У вікні, перейдіть до розділу «Режим фільтрації» і встановіть відмітку напроти пункту «Автоматичний режим з винятками».
4
У блоці «Персональний файервол» необхідно натиснути на пункт «Правила і зони» і в блоці «Редактор зон і правил» натисніть на кнопку «Налаштування».
5
Перейдіть на вкладку «Правила» та натисніть на кнопку «Створити». У вікні, перейдіть на вкладку «Загальні», заповніть графу «Ім'я» назвою програми. Відкрийте випадає "Дія» і виберіть значення «Заборонити».
6
Для вибору програми необхідно перейти до вкладки «Локальний», натиснути кнопку «Огляд» і вказати папку, в якій знаходиться виконуваний файл блокується програми. У вікні налаштувань натисніть кнопку ОК, щоб підтвердити свій вибір.
7
Таким чином можна додати необмежену кількість програм в «чорний список», антивірусний комплекс автоматично блокуватиме підключення додатків до інтернету.
Зверніть увагу
Windows Vista дає можливість контролювати використання комп'ютера дитиною в чотирьох напрямках: обмежувати час, який він проводить за екраном монітора, блокувати доступ до деяких сайтів та іншим інтернет-сервісів, забороняти запуск деяких ігор і програм. У розділі "Обмеження користування Інтернетом" встановлюються правила доступу дитини до інтернет-ресурсів, також можна заборонити скачування файлів.
Корисна порада
У такому випадку, Вам допоможе Kaspersky CRYSTAL, забезпечений функцією батьківського контролю, яка дозволяє обмежити для Вашої дитини тривалість доступу в мережу Інтернет.