Як відремонтувати кермо.

Несправності в системі рульового управління автомобіля відносяться до категорії найбільш небезпечних. Причин тому кілька, але, мабуть, основна - якість російських доріг. Кермо може також вийти з ладу через порушення правил експлуатації, некваліфікованого обслуговування та ремонту і перевищення граничного терміну служби його вузлів і деталей.
Інструкція
1
Водії зазвичай дізнаються про виниклі несправності за кількома зовнішніми ознаками, серед яких стуки, биття, збільшений люфт, утруднене обертання керма, шуми в підсилювачі керма, витікання робочої рідини. Для усунення несправностей систему рульового управління необхідно розібрати. При демонтажі потрібно не забути зробити позначки в місцях розташування регулювальних шайб, щоб потім під час складання все знову стало на свої місця.
2
Сошка і вал розбираються за допомогою знімачем. Після того, як рульовий механізм повністю розібраний, кожну його деталь необхідно ретельно оглянути. Так, у разі виявлення на поверхнях роликів, черв'яка і підшипників явних слідів зносу, їх необхідно замінити.
3
Підлягають заміні і втулки вала, якщо зазор між ними перевищує 0.10 мм. Про несправність рульової тяги нагадують постійно виляющие колеса, передчасний знос протекторів шин. В цьому випадку належить заміна шарнірів, втулок і шворнів.
4
Стук під час руху може означати освіту зазорів в конічних пальцях рульових тяг. Ця несправність усувається простим підтягуванням гайок. Повну заміну рульових тяг здійснюють, коли наконечник рульової тяги сильно зносився. У разі невеликого зносу його можна просто заменіть.Одна з найчастіших проблем - несправність сальника рульової рейки. В цьому випадку рульову рейку необхідно розібрати, уважно оглянути і замінити вийшли з ладу деталі.
5
Зібрана після ремонту рульова рейка піддається випробуванню на спеціальному стенді, де перевіряється її працездатність.
6
Останній етап ремонту - регулювання вже встановленої на автомобілі рульової рейки, в ході якої проводиться фіксація кутів сходження коліс. Цю операцію слід проводити в автосервісі за допомогою комп'ютерного стенду на спеціальному підйомнику.
7
Найбільш складним представляється ремонт рульової колонки, що з безлічі частин. Її розбирання передбачає чітку послідовність демонтажу деталей. Після огляду і заміни несправних деталей зборка рульової колонки також здійснюється в зворотній послідовності. При серйозних дефектах вся рульова колонка підлягає заміні.