Як перевірити блок живлення на працездатність.

Якщо комп'ютер не включається, то виною тому може бути згорілий блок харчування. Природно, не потрібно відразу йти в магазин і купувати новий. Спочатку необхідно перевірити працездатність блоку живлення. Можливо, проблема зовсім не в ньому.
Вам знадобиться
  • Робочий комп'ютер, скріпка, викрутка, мультиметр.
Інструкція
1
Візьміть інший робочий комп'ютер. Акуратно від'єднайте дроти від блоку живлення і зніміть його. Підключіть блок живлення, який потрібно перевірити. І спробуйте запустити комп'ютер. Якщо він не включився, ще раз перевірте правильність підключення всіх проводів і знову запустіть. Якщо комп'ютер знов не включився, значить, ваш блок живлення згорів.
2
Якщо у вас під рукою немає іншого робочого комп'ютера, зніміть блок живлення і відкрийте його. Уважно огляньте все всередині. Якщо ви побачили вспухшіе конденсатори, відчули запах гару або побачили розлиту клейку рідину на платі, то ваш блок живлення згорів.
3
Якщо всередині ніяких пошкоджень не виявлено, необхідно спробувати запустити блок живлення окремо від комп'ютера. Велика частина блоків живлення оснащена навантажувальними резисторами (виняток можуть становити деякі китайські моделі), тому замкнути дроти і перевірити працездатність блоку живлення буде безпечно.
4
Покладіть блок живлення на підлогу і перевірте, щоб під ним не було ніяких металевих предметів. Візьміть шлейф, який підключається до материнської плати, виберіть чорний і зелений провід. Замкніть звичайною канцелярською скріпкою обидва дроти. Замість скріпки можна використовувати будь-який металевий предмет. Якщо блок живлення включився (заробив кулер, включився світлодіод приводу), значить, проблема не в ньому. Це найпростіший спосіб перевірити блок живлення на працездатність.
5
Далі буде необхідно перевірити напругу на всіх виходах БП. Воно буває 3-х видів - + 3,3V (помаранчевий), + 5V (червоний і білий), + 12V (жовтий і синій). Краще перед перевіркою підключити до блоку живлення невелике навантаження, наприклад, автомобільну лампочку. Беремо мультиметр і по черзі підключаємо його до кожного виходу. Перед перевіркою всі роз'єми краще продути, щоб прибрати накопичилася пил. Невеликі відхилення в напрузі допустимі. Якщо ж відхилення становлять більше 0,5 V, значить, проблема саме в цьому місці.
Зверніть увагу
Якщо на ваш блок живлення ще діє гарантія, не розкривайте його самостійно, інакше гарантія буде недійсна.
Корисна порада
Якщо ви раніше не працювали з струмом, краще не проводити вимірювання і не замикати дроти самостійно, а віддати блок живлення в сервісний центр.
Блок живлення - складова частина системного блоку , що подає напругу на всі основні елементи комп'ютера: материнську плату, приводи, вінчестер, і так далі. На нього подається стандартне вхідний харчування в 220В, яке потім розподіляється на мікросхеми та електроніку.
Вам знадобиться
  • - блок живлення;
  • - вольтметр/мультиметр.
Інструкція
1
Виконайте швидку перевірку блоку харчування без підключення до пристроїв і апаратурі. Візьміть його 20-голковий роз'єм, знайдіть провід зеленого кольору і замкніть з будь-яким проводом чорного кольору. Якщо на блоці почав крутитися вентилятор, значить в цілому блок живлення працездатний. Для більш детальної перевірки використовуйте наступні кроки.
2
Знайдіть на блоці наклейку, на якій розміщується інформація про допустимі значеннях струмів навантаження на каналах, зазвичай вона розташовується на бічній стінці. Далі виконайте перевірку напруги на кожному з каналів за допомогою мультиметра, щоб визначити працездатність блоку , а точніше, окремих його елементів. Також інформацію про «ідеальних» показниках і можливих допуски можна знайти на офіційному сайті виробника.
3
Підключіть блок живлення послідовно зі звичайною лампою розжарювання, щоб уникнути «феєрверків». Увімкніть блок в мережу, виміряйте щодо спільного проведення напруга на дев'ятому контакті роз'єму материнської плати. Якщо всі свідчення відповідають допустимим значенням, підключіть БП безпосередньо. Увімкніть блок. Для цього замкніть 14 і 15 роз'єм материнської плати.
4
«Навантажите» блок, щоб виконати вимірювання та оцінити працездатність БП. Для цього необхідно подати навантаження на нього, хоча б на половину максимального струму. У випадку з 250W блоком це буде 11 ампер. Як навантаження використовуйте потужні дротяні резистори, наприклад, ПЕВ.
5
Але будьте уважні, дана навантаження може стати смертельною для більшої частини дешевих блоків. Тому наблизьте навантаження до нижньої межі значення струму. Враховуйте також, що на резистори потужність розсіюється. Для + 12В потужність приблизно становить 20-25Вт. Вибирайте навантажувальні резистори з таких міркувань.
6
Підключіть навантаження і виміряйте свідчення, щоб виконати перевірку працездатності БП, якщо значення напруг відповідають показникам таблички, то блок придатний для експлуатації.