Як підвищити щільність електроліту.

Зменшення щільності електроліту відбувається в основному при повній розрядці акумулятора. При цьому збільшується внутрішній опір акумулятора і зменшується його ємність, що призводить до складнощів при спробі запустити двигун через зниження потужності стартера. Розглянемо, як можна підвищити щільність електроліту.
Вам знадобиться
  • акумулятор
Інструкція
1
Відкрийте пробки у верхній частині акумулятора і за допомогою спеціального приладу, ареометра, виміряйте щільність електроліту. Для цього в скляну трубку, всередині якої знаходиться поплавок, наберіть електроліт і по діленню на поплавці визначте його щільність. Якщо щільність менше, ніж 1.12, то відновити її вже навряд чи вийде.
2
повністю зарядити до того, поки не закипить електроліт в банках. При цьому значення щільності має піднятися до 1.26-1.28. Бажано здійснити кілька повних циклів зарядки-розрядки, для цього зарядите акумулятор за допомогою малих струмів, після чого розрядите до 10.8 вольт, підключивши на кілька годин опір в 50 Ом або лампочку на 20-30 Ватт.
3
Після цього перемножте ток на час, протягом якого розряджався акумулятор - таким чином, ви розрахуєте значення реальної ємності. Повторіть весь цикл ще раз. Після цих маніпуляцій ємність і щільність повинні збільшитися. Знову виміряйте щільність ареометром.
4
Якщо після всіх зарахованих дій щільність електроліту становить менше 1.26, то відкоригуйте її за допомогою додавання електроліту щільністю 1.40. Для цього грушею видаліть частину електроліту з акумулятора, а замість неї додайте новий електроліт з високою щільністю, поки щільність результуючого складу не досягне необхідного значення.
5
Після цього знову зарядити малим струмом, не більше 2-х Ампер протягом півгодини для того, щоб дати перемішатися електроліту. Знову перевірте щільність і якщо вона менша норми, знову додайте електроліт.
Зверніть увагу
Вкрай не рекомендується повністю зливати електроліт з акумулятора, оскільки в цьому випадку можна замкнути пластини сміттям, який відривається від них і осідає на дні банки.