Як ввести в експлуатацію основний засіб.

Основні засоби - це активи організації, які служать засобом праці для виготовлення продукції або виконання будь-яких робіт і послуг. У бухгалтерському обліку вони відображаються на рахунку 01 і служать основою для нарахування податку на майно. Щомісячно проводиться амортизація цих основних засобів, тобто з первісної вартості списується сума зносу. Введення активів в експлуатацію проводиться на підставі наказу чи розпорядження керівника організації.
Вам знадобиться
  • - наказ керівника організації і введенні основного засобу в екплуатацію;
  • - акт прийому-передачі основного засобу.
Інструкція
1
Після того як генеральний директор підписав наказ, вам необхідно скласти акт прийому-передачі основних засобів (форма № ОС-1 або № ОС-16). На підставі цих документів внесіть зміни в інвентарні картки (форма № ОС-6) або інвентарну книгу (форма № 6б).
2
При придбанні основних засобів, які не вимагають монтажу, тобто ремонту, вам необхідно зробити наступні операції: Д08 «Вкладення у необоротні активи» і відкрити до нього субрахунок 4 «Придбання об'єктів основних засобів» К60 «Розрахунки з постачальниками і підрядниками ».
3
Якщо була доставка за ваш рахунок, то зробіть такі проводки: Д08.1 К60 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» або 23 «Допоміжні виробництва».
4
Далі вам необхідно оприбуткувати введення в експлуатацію, це можна зробити записом: Д01 «Основні засоби» К08 «Вкладення у необоротні активи».
5
Якщо вами були придбано основне засіб, який потребує ремонту, то тоді необхідно скласти додаткові проводки: Д07 «Обладнання до установки» К60 (нарахована сума за обладнання), Д08 К07 (обладнання передано на ремонт), Д08 К10 «Матеріали» і 70 «Розрахунки з персоналом з оплати праці» (списані витрати на ремонт). Після цих записів необхідно ввести основний засіб в експлуатацію: Д01 К08.
6
При введенні основних засобів ПДВ, який був сплачений постачальнику, обліковується на рахунку 19 і служить зменшенням податку на додану вартість.
Зверніть увагу
Якщо вами були оприбутковані основні засоби без документів, то податкові органи мають право виключити суму нарахованої амортизації у податку на прибуток.
Корисна порада
При придбанні ОС ви повинні щомісяця нараховувати податок на майно з даних активів. У випадку, коли вони вимагають монтажу, вам необхідно мати документи, які підтверджують неготовність основного засобу до використання.