Як підключити прохідний вимикач. Як підключити 4 галогенки через 2 прохідних вимикача фото.

Прохідні вимикачі використовуються для управління процесом включення-виключення електроприладів, освітлювальних ламп з різних місць установки. Вони можуть встановлюватися в приміщеннях великих розмірів для включення-виключення ламп освітлення, вентиляції, кондиціонерів. Їх встановлюють там, де необхідно включати прилад в одному місці, а вимикати в іншому (спальні, сходи, коридори).
Інструкція
1
Щоб підключити прохідний вимикач, встановіть за місцем необхідні світильники, з'єднайте їх паралельно, виведіть загальний кабель для під'єднання.
2
Встановіть прохідні вимикачі на потрібні місця, виведіть кабелі для підключення.
3
Розташуйте сполучну коробку так, щоб було зручно, а електричні кабелі мали б найменшу дліну.Подведіте в коробку кабелі світильників, прохідних вимикачів, кабель живлення.
4
Проведіть підключення прохідних вимикачів в наступному порядку: з'єднайте дроти двох перемикаються контактів одного вимикача з двома проводами двох перемикаються контактів іншого вимикача через шину підключення.
5
Підведіть нульовий провід кабелю живлення через шину на провід светільніков.Фазний провід кабелю живлення через шину підключіть до дроту загального контакту одного з вимикачів.
6
Підведіть фазний провід з загального вимикача другого вимикача через шину на другий контакт светільніков.Теперь ви зможете включити світильники з одного вимикача, а вимкнути їх з іншого.
Зверніть увагу
Прохідні вимикачі мають по три контакти і два положення перемикання. Причому один з контактів є загальним. Він замкнутий то з одним із них, то з іншим, залежно від положення перемикання. Таким чином, три контакту ніколи не замикаються одночасно. Прохідні вимикачі зазвичай встановлюються парами або по три (чотири), залежно від необхідної кількості місць управління. Тоді перший і останній прохідні вимикачі мають по три контакту, а решта (перехресні) - по чотири контакту.
Підключення вимикача, як і всі електричні роботи, повинно проводитись професійним електриком, оскільки неправильна схема підключення живильної електроенергії загрожує вашому життю, здоров'ю та збереження вашого майна. При неправильно змонтованому і підключеному вимикачі може статися коротке замикання в проводці, тому, приєднавши і прикріпивши вимикач , запросіть для перевірки професіонала.
Інструкція
1
Вимкніть електричну напругу на щитку. Огляньте електричний ланцюг на наявність заземлення. Якщо заземлення немає, то проконсультуйтеся з фахівцем перед установкою арматури для заземлення.
2
Якщо у вас проходить прихована проводка, то перш ніж свердлити отвори під вимикач переконайтеся, що ви не потрапите свердлом в проводку.
3
Виміряйте відстань між кріпильними отворами вимикача, просвердлите, пріверніте шурупами монтажну коробку вимикача до стіни.
4
Перевірте дроти на фази і землю, включивши електроенергію на щитку. Перевіряти необхідно індикаторною викруткою або приладом. Загоряється - фаза, не горить - нуль.
5
Знову відключіть електрику на щитку.
6
Зачистіть і підготуйте жили на проводці. З'єднайте земляну жилу з клемою на монтажній коробці і приєднайте червону і чорну жили до клем вимикача. Якщо вимикач двох лінійний, то приєднаєте червону жилу і чорну жилу до клем - загальна (с) і фаза (L2).
7
Пріверніте вимикач до монтажної коробки. Червону жилу дроту з позначкою мережу підключіть до центральної фазной групі клем, а чорну - до клеми вимикача. Земляну жилу приєднаєте до земляний клеми. Пріверніте кришку розетки на місце.
8
Перевірте всі з'єднання і правильність підключення мережі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HPcLnYNI9Wc