Як почистити диск від подряпин. скачати програму для чищення дисків від подряпин.

З часом на поверхні компакт дисків можуть з'явитися подряпини, які не дозволять відтворювати те. що записано на ці диски, надалі. Існують спеціальні машини та інструменти для усунення дефектів, однак впоратися з цією проблемою можна і в домашніх умовах.
Інструкція
1
Найбільших втрат можуть завдати концентричні подряпини, вони найбільше впливають на здатність диска до відтворення, радіальні подряпини, як правило, не так небезпечні. Перш за все, необхідно визначити місце, на якому є дефект, для перегляду дзеркала диска краще використовувати світло від лампи (60 Вт), тривалий вплив яскравого денного світла може пошкодити носій.
2
Для видалення подряпин з диска можна спробувати відполірувати його поверхню. Ця процедура може завдати непоправної шкоди диску, тому потрібно бути дуже уважним. Для полірування найкраще підійде зубна паста з додавання харчової соди, можна використовувати будь-яку іншу мелкозернистую суміш (наприклад, використовувану для автомобілів).
3
Нанесіть невелику кількість пасти на чисту і м'яку тканину. Протріть поверхню диска, починаючи від центру до краю, ні в якому разі не концентричними рухами, тому можуть з'явитися нові подряпини. Тиск на диск має бути мінімальним, носій буде відполірований, коли буде відчуватися тертя по ньому. Диск повинен лежати на плоскій і твердій поверхні, верхня її частина (етикетка) не повинна бути подряпана, це може привести до безповоротної втрати даних, тому вони зберігаються саме в цій частині.
4
Змийте з диска пасту теплою водою, після чого дайте йому обсохнути. Не сушіть його на сонці і не протирайте ганчіркою. Після того, як поверхня повністю висохне, протріть її (від центру до краю) м'якою чистою ганчіркою.
5
Перевірте диск на працездатність, якщо носій раніше не відтворюється, повторіть полірування. Подряпини на відполірованому диску повинні блищати, на них повинні бути видні безліч дрібних подряпин, якщо цього не спостерігається, значить, подряпина занадто глибока. Якщо вона досягла плівки диска, то відновити носій вже не вдасться.
Зверніть увагу
Для полірування й чищення диска не можна використовувати розчинник, це може пошкодити всю поверхность.Прежде, ніж полірувати диск, переконайтеся в наявності подряпин, іноді нечитабельність диска пояснюється брудом, пилом і відбитками на його поверхні, в такому випадку її досить просто промити.