Як відкрити візу в Італію.

Італія манить безліч туристів красою своєї природи і багатою культурною спадщиною. Для знаходження на території цієї держави громадянам Російської Федерації необхідна віза. Відповідно до італійського законодавства і залежно від мети свого перебування, вони можуть претендувати на отримання однієї з чотирьох видів віз.
Інструкція
1
Для пасажирів, наступних транзитом через територію Італії, передбачена транзитна або аеропортова віза (тип А). Зона її дії обмежена межами транзитної території аеропорту. При неодноразових пересічних кордонів Італії слід отримати транзитну візу типу В. З нею можна також слідувати через Італію 2 і більше разів, при цьому перебувати в країні не більше 5 діб.
2
Найбільш затребувана віза - тип С. Вона може бути як одноразовою, так і багаторазової - з терміном перебування не більше трьох місяців.
3
Якщо час перебування перевищує 3 місяці, слід подбати про отримання візи типу D. Вона не є шенгенською, але дає право проїзду через країни шенгенської зони при слідуванні до Італії. Час транзиту при цьому обмежено 5 добою.
4
Є ще 2 категорії віз, але вже з правом в'їзду в шенгенську зону - однократна і мультивіза. Підставою для в'їзду в Італію можуть бути запрошення, супровід, дипломатичний візит, бізнес, робота, туризм і т.д. Як учасник Шенгенської угоди, Італія видає і шенгенські візи.
5
Віза видається на підставі особистого звернення в диппредставництва Італії в Росії з обов'язковим наданням закордонного паспорта, дійсного не менше трьох з половиною місяців на момент передбачуваного закінчення поїздки.
6
Подавати документи на оформлення візи слід не раніше, ніж за місяць до поїздки, оскільки довідки, необхідні для отримання дозволу на виїзд за рубіж, дійсні лише протягом одного месяца.Оформляйте візу в консульському окрузі Генерального консульства Італії в Санкт- Петербурзі, якщо ви проживаєте в цьому місті чи в Ленінградській області, в Пскові або Псковської області, Мурманську або Мурманської області, Республіці Карелія, в Вологді або Вологодської області, Архангельську або Архангельської області. Якщо ви проживаєте в будь-якому іншому регіоні Російської Федерації, займайтеся оформленням візи в Посольстві Італії в Москві.
7
Видачею віз займається консульський відділ посольства Італії, італійський візовий центр в Москві, а також Генеральне консульство Італії в Санкт-Петербурзі. Розгляд заяви на видачу візи може відбуватися від 4-х днів до трьох місяців. В окремих випадках віза може бути видана раніше чотирьох днів.
8
Будьте готові до того, що з Консульства Італії може надійти дзвінок з метою повторної перевірки відомостей, зазначених у поданих для оформлення візи документах. Тому що виїжджає і його близькі (у разі, якщо вони опиняться у телефону за відсутності самого від'їжджаючого) повинні чітко знати місце призначення, термін перебування в Італії, прізвища тих, хто збирається в поїздку разом з ним.