Як визначити заземлення.

Заземлення - це міра безпеки, що представляє собою електричне з'єднання з металевими деталями або ж землею. Воно необхідне для того, щоб убезпечити від ураження струмом при будь-яких дотиках до корпусу електроприладу. За правилами опір заземлюючого пристрою періодично вимірюється. Отже, як визначити заземлення?
Інструкція
1
Виберіть будь-який прилад, в якому ви бажаєте провести вимірювання опору контуру. Візьміть вимірювач заземлення. В даному прикладі буде розглянуте вимірювач М416, а також вся послідовність дій, вироблених при вимірах ім. Це пристрій найбільш часто зустрічається у продажу. Крім того, у нього стандартна схема, а значить, зрозумівши його принцип роботи, ви розберетеся з будь-якими іншими вимірювачами. М416 служить не тільки для визначення опору заземлення, а й для визначення значень активних опорів. Діапазон вимірювань досить великий, він становить від 0,1 до 1000 Ом.
2
Перед тим, як почати проводити вимірювання, потрібно буде максимально зменшити кількість всіх можливих факторів, які можуть викликати додаткові похибки. Подбайте про те, щоб поблизу не було потужних електричних полів. Усунете можливі джерела, що викликають перешкоди. Запам'ятайте, що високочастотні радіоперешкоди та перешкоди змінного струму можна виявити по тому, як коливається стрілка приладу. Після цього розташуйте вимірювач в строго горизонтальному положенні.
3
Підключіть прилад до живлення. Джерелом живлення для нього служать три гальванічні елементи, з'єднаних послідовно. Кожен з них напругою 1,5 В. Перемикач необхідно встановити в положення «Контроль 5 Ом». Потім натисніть кнопку. Після цього постарайтеся встановити на вимірювальній шкалі в нульову позначку стрілку індикатора за допомогою легкого обертання ручки «реохорд». Далі потрібно перевірити цілісність ізоляції на з'єднувальних проводах. Якщо все гаразд, то підключіть їх до приладу.
4
Тепер необхідно поглибити заземлитель і зонд, які служать додатковими допоміжними електродами, на глибину приблизно в пів метра. Потім приєднайте до проводу. Встановіть перемикач в позицію «Х1». Потім натисніть на кнопку. Пообертайте ручку «реохорда». Постарайтеся добитися цим того, щоб стрілка індикатора знову опинилася в нулі. Результат вимірювання необхідно помножити на даний множник.
Заземлення необхідно для того, щоб захистити людину від ураження електричним струмом, якщо раптом станеться раптовий пробій на корпус того чи іншого електроприладу. В побуті воно застосовується в пральних машинах, електроплитах і електронагрівачах. Також заземлення необхідно у вологих виробничих приміщеннях і особливо на дачі.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - кувалда;
  • - електроди (сталеві куточки);
  • - металева смуга;
  • - болгарка ;
  • - зварювальний апарат;
  • - електропровід.
Інструкція
1
Вирийте недалеко від будівлі три ямки глибиною в два багнети лопати. Потім заженете в них електроди за допомогою кувалди таким чином, щоб вони майже повністю увійшли в землю. При цьому розташування лунок відносно один одного особливої ролі не грає, найчастіше їх риють трикутником або ж в ряд. Єдина обов'язкова умова - відстань між ними повинна бути не менше 120 см. Майте на увазі, що існують також певні технічні вимоги, яким повинні відповідати електроди. Довжина останніх повинна бути не менше двох метрів, площа перерізу - 150 кв. мм, товщина стінок - більше 3.5 мм. Як електроди відмінно підійдуть сталеві куточки відповідних розмірів або металеві водопровідні труби.
2
За допомогою болгарки наріжте за розміром металеві смуги, які будуть з'єднувати електроди між собою. Згідно технічним вимогам, ширина смуг повинна бути не менше 4 см, а перетин - не менше 50 кв. мм. Для прокладки металевих з'єднувачів виройте неглибокі канавки між електродами.
3
Підготуйте до роботи зварювальний апарат. Приварите нарізані смуги до електродів. Майте на увазі, що альтернативні способи з'єднання в даному випадку виключені: деталі повинні бути надійно приварені один до одного. Це забезпечить надійну роботу заземлення на протязі довгого часу.
4
Далі отриманий контур з'єднайте з проводкою в будинку за допомогою електропроводів, перетин яких, згідно з технічними нормативами, має бути не менше 50 кв. мм. З'єднання виконайте за допомогою болтів, якими необхідно прикріпити дріт, що йде від контуру до металевого електрощита. Існує також альтернативний варіант з'єднання. Якщо у щита є клема під назвою «заземлення», то можна «кинути» дроти від контуру безпосередньо на неї. Останній варіант відмінно підходить для приватного домоволодіння.
Корисна порада
Якщо ви жодного разу не стикалися з роботами з електрики, то найкраще для вас буде довірити установку заземлення професіоналу. Як говориться, «незнання законів не звільняє від відповідальності», тому в даному випадку загрожує поразкою електрострумом.