Як писати план для курсової.

Студенти, які вирішили написати курсову роботу самостійно, часто стаківаются з тим, що не знають, як правильно скласти її план . Так як він відображає зміст роботи, то йому варто приділити особливу увагу. Його опрацювання ділиться на дві частини: спочатку складається попередній план, за яким легко простежити процес написання курсової, потім пишеться остаточний варіант.
Інструкція
1
Ознайомившись з основними джерелами літератури, ви повинні визначитися, про що ж буде йти мова в курсовій роботі. Традиційно курсова робота складається з декількох частин: вступу, кількох параграфів, кількість яких залежить від кола яких торкається питань (число їх зазвичай не перевищує чотирьох), і висновку.
2
У вас повинна бути ретельно продумана послідовність розгляду питань у кожному параграфі, щоб робота виглядала органічною і закінченою, коли ви станете підводити її підсумки.
3
Тема може бути розглянута в різних аспектах, але саме в плані вказується основна ідея, характер і зміст роботи, а також найважливіші питання, які піднімаються учням. Такий докладний план необхідний тільки на момент написання роботи, в остаточному варіанті він буде виглядати дещо інакше.
4
Після складання попереднього плану його необхідно узгодити з науковим керівником.
5
Необхідно докладне вивчення літератури, присвяченої теми, і складання докладних конспектів, які можуть являти собою і цитати, і короткий виклад основної думки автора. Завжди потрібно записувати ім'я, прізвище автора, назва роботи, видавництво і рік видання книги, а також сторінку, звідки береться цитата.
6
Правильна організація роботи з джерелами може допомогти найбільш повно розкрити питання, які поставлені в темі роботи, і вплинути в подальшому на остаточний вигляд плану курсової. Ви повинні продумати, в якій главі роботи може бути корисний законспектувати вами матеріал. Ознайомлення з навчальним матеріалом потрібно починати з базових джерел, тобто з енциклопедій, підручників, а потім переходити до вивчення монографій і журнальних публікацій. Така система роботи з літературою дозволяє поступово поглиблювати знання з розглянутої в курсовій роботі теми.
7
Вивчення наукової літератури може привести до того, що потрібно коректування попередньо складеного плану. Причиною зміни, наприклад, може стати неправильна компоновка частин роботи, поява нової цікавої та актуальної інформації. Будь-яка зміна в плані потрібно обов'язково узгоджується з керівником даної курсової роботи.
Курсова робота - неминучість для кожного студента. Для когось тяжка, для деяких - цілком цікава і захоплююча. І тим, і іншим допоможе полегшити життя в цей період план курсової та алгоритм роботи над нею.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, бібліотека
Інструкція
1
Виберіть тему. Приблизний список тем курсових робіт є на кожній кафедрі. Але не обов'язково дотримуватися їх, особливо якщо вони вже були обрані вашими попередниками. Ви можете скорегувати запропоновану стандартну тему відповідно до сучасної ситуацією в тій області, яку вивчаєте. Крім того, можна запропонувати і зовсім нову тему (її обов'язково треба буде узгодити з науковим керівником). Не забувайте, що якщо тема курсової до вас ще не була розроблена, то новаторство стане великим плюсом, але можуть виникнути труднощі з пошуком матеріалів для теоретичної частини дослідження.
2
Складіть план. Курсова ділиться на дві частини: теоретичну і практичну. Їх зміст і назва допоможе визначити науковий керівник.
3
Підберіть літературу по темі. Приблизний перелік книг можуть порекомендувати ваші викладачі по близьких до теми предметам. Також можете скористатися списком літератури з вже існуючих курсових на схожі теми. Не варто брати виключно підручники: важливо, щоб у в списку у вас були і наукові публікації в спеціалізованих журналах і серйозні наукові праці.
4
Напишіть введення. У ньому ви повинні обгрунтувати актуальність роботи, її новизну, назвати джерела інформації, а також методи роботи.
5
Складіть теоретичну частину. Перша глава, по суті, реферативна - ви описуєте існуючі роботи по темі в хронологічному порядку і їх основні (найбільш значущі) тези. Наприкінці глави перерахуйте висновки - головні думки в стислому вигляді.
6
Науковий керівник підкаже вам, що повинно бути у другому розділі курсової (це залежить від спеціальності). Висновки в цій главі також необхідні.
7
Напишіть висновок. Досить буде в більш загальному вигляді перерахувати висновки 1 і 2 глав і сказати, яку теоретичну або практичну цінність має ваша робота.