Як продати квартиру самостійно. прописка в приватизовану квартиру.

Кожна людина, що вирішила продати свою квартиру без допомоги ріелторів, повинен бути готовий до вирішення певних питань. Процедура продажу нерухомості не така вже складна, головне - підготувати всю необхідну документацію. Здійснювати операцію можна тільки з приватизованим житлом.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили продати квартиру самостійно, без допомоги посередників і агентств, вам слід почати з пошуку потенційних покупців. Розклейте оголошення за місцем проживання та іншим районам, дайте заявку в газети і журнали, повідомте колег, друзів і рідних, можливо, в їхньому колі ви знайдете тих, хто купить ваше житло.
2
Оцініть вартість власної квартири. Це можете зробити, порівнявши аналогічні квартири в різних районах, співвіднести їх ціну і планування. У будь-якому випадку будьте готові до торгу з покупцем. Вартість подібного житла можна дізнатися в Інтернеті, газетах і по оголошеннях.
3
Після того, як ви знайшли потенційного покупця, покажіть свою квартиру. Вона повинна бути чистою і готової до огляду. Зазвичай звертають увагу на висоту балконів, розташування кімнат і стан сантехніки і труб.
4
Найкраще заздалегідь обговорити умови передоплати, щоб гарантовано бути впевненим у здійсненні угоди. Для цього можете взяти письмову розписку з покупця, аванс або завдаток.
5
Щоб укласти угоду, вам треба звернутися в реєстраційну палату. Для цього підготуйте всі документи, стежте за датами їх видачі, терміном дії та наявністю необхідних підписів. Вам знадобиться квитанція про оплату держмита, свідоцтво про право власності на житло, довідка з БТІ, виписка з будинкової книги, довідка про відсутність комунальної заборгованості, копія паспорта з пропискою, сімейним станом і датою видачі, письмові заяви продавця і покупця про реєстрацію договору купівлі- продажу, технічний паспорт квартири, договір з усіма змінами і доповненнями, акт прийому-передачі. Перелік документів не є вичерпним, оскільки він може бути доповнений, якщо у квартирі прописані неповнолітні члени сім'ї, недієздатні громадяни.
6
Всі документи повинні бути пред'явлені в двох примірниках - оригінал і копія. Після того, як договір купівлі-продажу зареєстрували і вам видали свідоцтво про державну реєстрацію права власності, ви повинні отримати грошові кошти за квартиру. Подайте відомості про досконалої угоді в податковий орган.
Зверніть увагу
Якщо в квартирі прописані неповнолітні члени сім'ї, вам слід взяти дозвіл на продаж з органів опіки та піклування.
Корисна порада
Намагайтеся не продавати першого ліпшого покупцеві квартиру, вивчіть ринок претендентів і віддайте перевагу самому сумлінному.