Як організувати мовлення.

Он-лайн мовлення з веб-камери, встановленої на комп'ютері або ноутбуці - чудовий спосіб передати друзям і родичам як відео, так і аудіо, зняте/записане вами особисто. Це також може стати в нагоді в роботі, коли необхідно транслювати конференцію або яке-небудь урочистий захід в іншу філію або в офіс компанії-партнера. Найбільш легко підключити інтернет-трансляцію за допомогою створеної спеціально для середовища Windows програми WebcamXP.
Інструкція
1
Скачайте програму з сайту компанії-виробника або з торрента. Запустіть інсталяційний файл wxp_pro.exe. Врахуйте, що якщо ви завантажили офіційний реліз програми, рано чи пізно вам знадобиться ключ: без реєстрації WebcamXP працює обмежена кількість часу. При інсталяції програми на робочому столі і в панелі швидкого запуску з'являються відповідні ярлики, так що запускати встановлену програму буде зручно.
2
При першому запуску програма попросить ввести реєстраційний код. Ви можете або ввести вже отриманий код, або відкласти цю дію. Після запуску в першу чергу перемкніть мову інтерфейсу програми на російську. Для цього відкриваємо пункт меню «Options», відкриваємо вкладку «Languages» і вибираємо «Russian». За замовчуванням програма вибирає HTTP сервер з портом 8080. При необхідності зупиніть сервер і в меню «Сервер» задайте інший номер порту (наприклад, 2828). Вкажіть в полі «Внутрішній ip адреса» свою адресу. Запустіть сервер знову. На цьому налаштування програми в принципі закінчена. Ви можете починати мовлення. Для передачі відео з веб-камери, виберіть у меню «Джерело» опцію «direct відео потік». Якщо ви хочете передавати аудіо-потоки, то послідовно виберіть: «Аудіо» - «З'єднання» - «Аудіо потоки» - «Ваше звуковий пристрій». Запускаючи трансляцію, не забудьте включити веб-камеру або мікрофон.
3
Для того щоб інші користувачі могли побачити (почути) трансляцію вашого відео або аудіо, повідомте їм номер порту і ваш айпі-адресу. Цю інформацію їм необхідно буде набити у вікні браузера у вигляді http://01.01.330.140:2828/. За цією адресою буде відкриватися сторінки з вашою трансляціей.Імейте на увазі, що для отримання трансляції на комп'ютері повинна бути встановлена Java-машина.
Інтернет-трансляції можуть стати дуже зручним способом поділитися чим-небудь з іншими користувачами інтернету по всьому світу - сьогодні інтернет-мовлення, як відео, так і аудіоформату, стає все популярнішим. Ви можете організувати власну трансляцію , передаючи в мережу дані як відеоформату, так і аудіоформату, використовуючи як джерело ТВ-тюнер, відеокарту з відеовходом, FM тюнер, а також фільми і музику, які зберігаються у вас на комп'ютері.
Інструкція
1
Для створення трансляції скачайте і встановіть просту програму Windows Media Encoder. Запустіть програму і створіть нову сесію. У вікні нової сесії виберіть розділ Broadcast a live event. Натисніть ОК. Відкриється майстер створення нової сесії - у вікні виберіть відео і аудіо пристрою захоплення, які будуть використовуватися для трансляції.
2
Якщо ви збираєтеся транслювати тільки відео, вимкніть джерела звуку. Якщо ж ви збираєтеся транслювати аудіо, вимкніть джерела відео. При необхідності вкажіть додаткові налаштування джерела захоплення, натиснувши кнопку Configure. Налаштувавши джерела відео- і аудіо-сигналу, натисніть «Далі».
3
Відкриється вікно, в якому вам потрібно поставити галочку у рядки Pull from the encoder. У наступному вікні виберіть порт для трансляції - натисніть кнопку Find Free Port, щоб програма знайшла вільний порт, до якого отримають доступ програвачі. Перепишіть або запам'ятайте URL for LAN connections.
4
У вікні Encoding Options встановіть налаштування кодування - наприклад, DVD-quality. В наступному кроці вам потрібно буде протестувати пропускну здатність локальної мережі. Частоту кадрів (Frame Rate) встановіть на 25 Гц, і натисніть «Готово». Тепер натисніть кнопку Start Encoding.
5
Перегляньте стан підключення - ви побачите число підключених до вас клієнтів, ступінь завантаження центрального процесора (вона не повинна перевищувати 90%), а за допомогою Display ви зможете контролювати відео-кадри, які ви відправляєте в мережу.
6
Запустіть Windows Media Player або Winamp, і в розділі Open URL введіть адресу, який ви запам'ятали вище.