Як зробити бездротові мережі.

Бездротові мережі на сьогоднішній день є одним з найсучасніших способів передачі даних між комп'ютерами. Найбільш поширеним способом створення бездротової мережі є мережа на основі технології Wi-Fi за допомогою роутера.
Інструкція
1
Придбайте бездротової роутер. Відрізнити його від звичайного можна по аннтену, яка обов'язково присутня у бездротового роутера. Цей пристрій буде грати роль точки доступу - це бездротовий базової станція, призначеної для забезпечення бездротового доступу до вже існуючої мережі (бездротовий або провідний) або створення абсолютно нової бездротової мережі. Бездротовий зв'язок здійснюється за допомогою технології Wi-Fi.
2
Налаштуйте бездротової роутер. Як правило, це робиться за допомогою інсталяційного диска, що йде в комплекті з пристроєм. Кілька кліків мишею, вибір опцій для конкретного з'єднання і бездротової роутер готовий до роботи. Тоншу його налаштування можна зробити через інтерфейс браузера. У налаштуваннях роутера можна прописати максимальну кількість клієнтів мережі, пароль для мережі, а також режим роботи роутера: "точка доступу", "репитер" або "міст". Крім усього іншого в роутере можна налаштувати параметри Інтернету, якщо він буде використовуватися також для з'єднання мережевих комп'ютерів з Глобальною Мережею.
3
Обладнайте всі комп'ютери, які планується підключити до бездротової мережі, спеціальними адаптерами. Адаптери можуть бути картами формату Cardbus (для ноутбуків), пристроями, що підключаються за допомогою інтерфейсу USB, а також звичайними PCI-платами (для стаціонарних комп'ютерів). Переконайтеся, що всі комп'ютери приймають сигнал Wi-Fi. Потім призначте для кожного з комп'ютерів однакове ім'я робочої групи в локальній мережі (за замовчуванням MSHOME або WORKGROUP). Після цього всі комп'ютери повинні бути "видно" в папці "Мережеве оточення". Для доступу до файлів і папок на кожному конкретному комп'ютері должжен бути встановлено загальний доступ до ресурсів.
Корисна порада
Бездротова мережа може включати в себе не тільки комп'ютери, але і принтери, а також мобільні пристрої.
Створення домашньої бездротової мережі досягається за допомогою спеціального обладнання. Найчастіше функцію таких пристроїв виконують маршрутизатори. Іноді подібні мережі створюються із застосуванням Wi-Fi адаптерів, що володіють можливістю створення точки доступу.
Вам знадобиться
  • - Wi-Fi маршрутизатор;
  • - патч-корд.
Інструкція
1
Вивчіть технічні характеристики ваших мобільних пристроїв. Мова йде не тільки про ноутбуки, але і про смартфони і планшетних комп'ютерах. З'ясуйте типи бездротових мереж, з якими працюють зазначені пристрої. Для цього вивчіть інструкцію або знайдіть цікаву для вас інформацію на сайті виробника конкретного обладнання.
2
Оберіть Wi-Fi маршрутизатор, спираючись на отримані відомості. Розпакуйте пристрій і підключіть до нього кабель живлення. З'єднайте обладнання з мобільним або стаціонарним комп'ютером. Використовуйте для цього патч-корд, який входить в комплектацію пристрою.
3
Підключіть кабель доступу в інтернет до спеціального порту маршрутизатора. Зазвичай він має назву WAN або Internet. Увімкніть комп'ютер, сполучений з маршрутизатором. Запустіть інтернет-браузер.
4
Відкрийте web-інтерфейс мережевого обладнання. Для цього введіть в адресний рядок браузера потрібний IP-адресу. Його значення уточніть в інструкції до пристрою. Відкрийте меню Internet та натисніть кнопку Setup Wizard.
5
Дотримуйтесь покроковому меню настройки. Заповнюйте всі необхідні поля, керуючись вимогами вашого провайдера. Варто відзначити, що в деяких ситуаціях розумніше використовувати альтернативні конфігурації. Деякі маршрутизатори, наприклад, стабільніше працюють з протоколом PPTP, а не L2TP.
6
Після налаштування з'єднання з провайдерів відкрийте меню Wireless Settings. Встановіть параметри бездротової мережі таким чином, щоб до неї могли підключитися необхідні пристрої.
7
Виконайте перезавантаження Wi-Fi маршрутизатора після внесення потрібних змін. Для цього натисніть відповідну кнопку в web-інтерфейсі або відключіть блок живлення на кілька секунд.
8
Дочекайтеся повного завантаження маршрутизатора. Підключіть мобільні пристрої до точки доступу. Перевірте можливість виходу в мережу.