Як розігнати озу. розігнати озу ноутбука.

Однією з головних складових комп'ютера, поряд з процесором, є оперативна пам'ять. Неправильна настройка навіть самої просунутої моделі пам'яті, може негативно позначитися на відмовостійкості комп'ютера. Розгін оперативної пам'яті, в ряді випадків сприяє підвищенню ефективності роботи всієї системи.
Інструкція
1
Перед розгоном оперативної пам'яті, необхідно виділити основні параметри, які визначають її работу.Об'ем - визначає максимальну кількість інформації одночасно що зберігається в пам'яті, чим він більший, тим лучше.Частота - визначає швидкість, з якою відбувається обмін інформацією між пам'яттю та іншою частиною системи. Цей параметр, також дуже важливий, якщо пам'ять має великий обсяг, але низьку швидкість передачі даних, то користі від неї буде мало.Таймінг - визначає інтервал між командою на передачу даних і власне, передачею даних. Чим це значення нижче, тим краще.
2
Перший спосіб розгону пам'яті - використання двоканального режиму. Для такого розгону знадобиться парна кількість модулів пам'яті з однаковим об'ємом і однаковим таймингом, крім того, материнська плата повинна підтримувати такий режим роботи. Для задіяння режиму, модулі необхідно встановити в слоти однакового кольору, іноді в керівництві до конкретної материнської платі детально розписується весь процес активації. В двоканальному режимі, завантаження пам'яті відбувається рівномірно між двома модулями, тим самим швидкість роботи пам'яті збільшується.
3
Другий спосіб розгону - збільшення частоти. Такий метод може бути обмежений як можливостями самої пам'яті, так і материнської платою (вона повинна бути здатною працювати при високих значеннях FSB) і процесором. Головне тут - правильно підібрати процесор. Після розгону і процесор, і модуль пам'яті повинні бути здатні спільно працювати на нових частотах.
4
Нарешті, розігнати роботу пам'яті можна зменшивши таймінг. При зміні цього параметра потрібно бути особливо послідовним, справа в тому, що як тільки значення тайминга буде знижений до мінімального, комп'ютер перестане завантажуватися. В цьому випадку необхідно буде скинути настройки BIOS, тому найрозумніше буде знижувати не всі тайминги відразу, а по черзі і послідовно.
Зверніть увагу
Розгін оперативної пам'яті може підвищити продуктивність всієї системи на 10 - 25%.