Як робити макраме.

Мистецтво макраме , незважаючи на свою давність, по сей день завойовує серця нових шанувальників. Ще б пак, адже використовуючи дивно просту техніку плетіння, можна створювати справжні шедеври. Але перш ніж перейти до створення складних виробів, потрібно освоїти, як робити макраме.
Вам знадобиться
  • Спеціальний матеріал, ножиці, шпилька, спиці, подушечки.
Інструкція
1
Поперіть матеріал, а ще краще, прокип'ятіть. Це дозволить використовуваному матеріалу стати більш слухняним при роботі з ним: мінімізується деформація майбутнього виробу.
2
Висушіть матеріал. Використовувати мокрий можна!
3
Розташуйте нитки на подушечки, розмістивши їх у вертикальному напрямку. Кінці ниток (потрібно дві нитки) закріпіть на подушечки з допомогою шпильки.
4
Заведіть праву робочу нитку під ліву. А після ліву нитку протягніть знизу вгору, просунувши крізь петлю. Одержаний вузлик затягніть. Вийшов плоский вузол.
5
Зауважте кілька лівих одинарних вузликів, через що нитка почне закручуватися. Перекиньте нитки так, щоб права нитка перейшла наліво, а ліва - направо. Продовжіть роботу з ниткою, де зав'язані були вузлики. У підсумку вийде кручений шнур.
6
Зауважте два плоских вузла (спочатку один і одразу ж другий). Плетіння придбає вид квадратного плоского вузла. Закінчити його потрібно буде замочком.
Зверніть увагу
Приділіть особливу увагу вибору ниток для плетіння макраме: матеріал повинен бути дуже міцними, але в той же час податливим, адже в іншому випадку навряд чи вдасться щось сплести.
Корисна порада
Для плетіння виробів можна використовувати різноманітний матеріал. Головна умова, яка пред'являється до матеріалу, - сплетений шнур повинен добре затягуватися і не різати руки при роботі з виробом. Якщо ви збираєтеся сплести оригінальний аксесуар для одягу, то можна використовувати атласну стрічку. Для плетених браслетів згодиться шкіряна мотузка. До того ж якщо раптом нитки потрібно подовжити, то за допомогою вузлика можна прикріпити потрібну довжину нитки, зрізавши зайвий кінець. Ще легше з'єднуються капронові нитки: їх скріплюють, проплавлівая.